Mix 2021. 11. 22.

Samotné vysoké mzdy nestačia: Pre zamestnancov sú atraktívne aj exkluzívne benefity

Rozhodujúcim faktorom v oblasti hľadania zamestnania je aj naďalej výška ponúkanej mzdy. Na trhu práce sa možno práve preto čím ďalej, tým častejšie objavuje fenomén pri ktorom zamestnávatelia medzi sebou súťažia, aby získali tých najlepších zamestnancov. Našťastie sa vyskytujú aj také firmy, ktoré vďaka svojmu proľudskému prístupu ponúkajú okrem atraktívneho platu aj benefity a stabilitu.

Situácia ohľadom koronavírusu sa prejavila aj na trhu práce. Obmedzenia, ktoré nastali v dôsledku pandémie, sa prejavili aj na príleve pracovníkov zo zahraničia. Na Slovensku tak nastal vysoký dopyt po rôznych pracovných miestach – dozvedeli sme sa od zástupcov spoločnosti Wellwork z kancelárie v Komárne, ktorá poskytuje dočasné zamestnávanie, personálny leasing a zabezpečenie výrobných služieb. Spoločnosť disponuje skúsenosťami na medzinárodnej úrovni už od roku 2015, vďaka čomu sa dnes považuje za spoľahlivú a obľúbenú firmu. Okrem toho je známe, že z ich rúk vychádza len kvalitná práca a ich zamestnanci pracujú v prvotriednych pracovných podmienkach.

„Naša práca sa nekončí náborom. Okrem zabezpečenia pracovného oblečenia a ochranných prostriedkov sa naša spoločnosť postará aj o zabezpečenie dopravy do práce, ba dokonca, nakoľko sme v kontakte s viacerými apartmánmi a penziónmi, tak vieme zabezpečiť aj ubytovanie. Navyše za toto všetko zamestnanec neplatí ani cent, všetky náklady preberáme my. Okrem toho je možné prijať aj zálohovú platbu,“ informuje konateľ spoločnosti Wellwork, Imre Jankó.

Wellwork s celkovým počtom takmer 400 zamestnancov na Slovensku a v Maďarsku sa pohybuje v sektoroch akými sú napríklad technika a strojárstvo (zvárač, zámočník, obsluha CNC strojov), zameriava sa aj na nekvalifikované pracovné pozície (operátori, kontrola kvality, montáže) a logistiku (vodič vysokozdvižného vozíka, zber, ručné nakladanie), ale v súčasnosti narastá záujem aj o hotelový a gastronomický priemysel. Nakoľko vo Wellwork kladú vysoký dôraz na dlhodobú spoluprácu, tak svojich zamestnancov neopustia ani po tom, ako splnia svoju prácu alebo sa ich pracovná pozícia zruší. Svojím zamestnancom vždy ponúknu novú pracovnú pozíciu alebo iný druh práce.

Hoci väčšina ľudí sa u Wellwork uchádza už o konkrétnu pracovnú ponuku, zamestnanci spoločnosti radi pomôžu aj tým, ktorí prídu do ich kancelárie bez definitívnej predstavy. „Posudzujeme schopnosti uchádzača, spoznávame jeho skúsenosti a očakávania. Keďže v mori pracovných príležitostí pokrývame dostatočne široké spektrum, môžem s istotou povedať, že pre väčšinu uchádzačov dokážeme ponúknuť to správne riešenie,“ uzavrel Imre Jankó.

Ak si práve hľadáte prácu a okrem konkurencieschopného platu sú pre vás rozhodujúce aj jedinečné benefity a osobný prístup, pokojne sa obráťte na pracovníkov Wellwork, spoločnosti pre dočasné zamestnávanie, personálny leasing a zabezpečenie výrobných služieb, na Facebooku, tel. čísle +421940620222 alebo na partner@wellwork.sk.