Šport 2012. 03. 12.

Skvelý úspech! István Lévai sa stal majstrom Európy v zápasení!

Slovenský reprezentant v zápasení István Lévai sa stal v srbskom Belehrade majstrom Európy v grécko-rímskom štýle do 60 kg.

Lévai sa tak stal prvým slovenským zápasníkom s titulom kontinentálneho šampióna v grécko-rímskom štýle v ére samostatnosti od roku 1993. Na ME v zápasení získalo Slovensko doteraz jednu zlatú medailu zásluhou voľnoštýliara Davida Musuľbesa v roku 2008.

Dvadsaťjedenročný zápasnícky talent pochádza z Maďarska, Slovensko reprezentuje od minulého roka spolu s bratom Attilom. Lévaiovci prišli na Slovensko za lepšími podmienkami. Ujal sa ich Karol Lengyel, reprezentačný tréner slovenských zápasníkov-klasikov, ktorý sa im v začiatkoch postaral v Komárne aj o bývanie.

István Lévai dosiahol v Belehrade životný úspech. Na ceste za ním mal v prvom kole bojov voľný žreb, v druhom si poradil s chorvátskym borcom Tonimirom Sokolom, v nasledujúcom zápase zdolal Bielorusa Maxima Kažarského. Lévai nastúpil vo finále proti Bulharovi Ivovi Serafimovovi Angelovovi, ktorého zdolal vo dvoch periódach 2:0 a 1:0.

TEXT: SITA
FOTO: TASR

Vyjadrite svoj názor