Šport 2021. 05. 13.

Slovenská dvojica Polách a Koniar postúpili v biliarde do semifinále MS

Slovenskí reprezentanti v biliarde Jakub Koniar a Jaroslav Polách postúpili vo štvrtok (13. 5. 2021) do semifinále turnaja World Cup of Pool v Londýne. Nad japonským duom Naojuki Oi a Masato Jošioka triumfovali 9:8. Účasťou v elitnom kvartete pri debute na majstrovstvách sveta dvojíc v hre č. 9 dosiahli jeden z najväčších úspechov slovenského biliardu vôbec.

O finále si zahrajú proti úspešnejšiemu z dvojice Veľká Británia – Holandsko. Slováci v 1. kole suverénne zdolali obhajcov titulu Albina Ouschana a Maria Hea z Rakúska 7:1. V 2. kole si po dráme poradili v postfederálnom derby s Čechmi Petrom Urbanom a Michalom Gavenčiakom 7:6. Proti Japoncom dokázali otočiť nepriaznivý vývoj a podobne ako proti ČR mali pevnejšie ruky v rozhodujúcej sedemnástej hre.

Zdroj foto: Jaros Krajmer

Na turnaji hrajú proti sebe dvojice systémom KO. V areáli Milton Keynes sa predstavili hráči z Holandska, Bosny a Hercegoviny, Fínska, Islandu, Grécka, Srbska, Kanady, JAR, Japonska, Chorvátska, Ruska, Švajčiarska, ČR, Maďarska, Dánska, Španielska, Talianska, Albánska, Nemecka, Litvy, USA, Austrálie, Filipín, Poľska, Kuvajtu, Estónska, Belgicka, Rakúska, Bieloruska a Slovenska. Domáce Anglicko má dve družstvá. Úvodné zápasy sa hrali do 7, od štvrťfinále do 9, a finále na 11 víťazných hier.

Zdroj: teraz.sk