Šport 2014. 10. 13.

Sme na čele tabuľky!

V sobotu naši volejbalisti odohrali svoj šiesty zápas v sezóne a po kompletnom víkendovom kole  a víťazstve vo Svidníku 3:0 sme sa dostali na prvé miesto priebežnej extraligovej tabuľky!

VK Slávia Svidník – Spartak VKP Komárno 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)
72 min, rozhodovali: Drobňák a A. Sluk, 320 divákov
VK Slávia Svidník: Kasperkevič 3, Kuchárik 6, M. Mikula 2, Ščerba 8, Labík 7, Skasko 11, libero Vitko (Jurko 0, Lamanec 1, Krivka 1). Tréner: P. Tholt.
Spartak VKP Komárno: Hollý 2, Horník 8, Hinduliak 6, A. Patúc 10, Kišš 2, Pělucha 7, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, P. Šmahel 0, Z. Németh 2, M. Patúc 3, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 30:25
Bloky: 6:12
Esá: 3:3

Komárno pokračuje so stopercentnou bilanciou aj po vystúpení pod Duklou, kde vyhralo za 66 minút 3:0. Svidníčania nevstúpili do stretnutia zle, pretože po prvých troch výmenách vyhrávali 3:0 a hoci súper ich rozlet okamžite zastavil, viedli v ďalšom priebehu 14:10, i 19:17, no koncovka prvého setu patrila hosťom. Základ pre zisk druhého setu položili hráči Komárna od stavu 13:15, kedy natiahli rozdiel na šesť lôpt a túto pohodu znásobili na vedenie 2:0 v ich prospech. Pre prvú polovicu tretieho setu platilo, že hostia sa síce dokázali odpútať na tri body, ale Svidník im tento náskok nikdy nedovolil navýšiť. Keď sa Komárno ujalo vedenia 12:18, zdalo sa, že o osude stretnutia je rozhodnuté, ale Slávia stiahla na 18:20. Tento impulz však na drámu nestačil, pretože Spartak súperovi viac nedovolil.
Peter Tholt, tréner Svidníka: „Prvý set sme mali dobre rozbehnutý, keď sme hrali dobrý volejbal, ale potom sme sa dostali do útlmu a v ďalšom priebehu sme sa už do zápasu nedostali. Myslím si, že súper bol hrateľný na lepší výsledok, no my sme podali ustráchaný výkon a to rozhodlo. V rozhodujúcich chvíľach sa bojíme vziať na seba zodpovednosť, pričom dnes sme napr. mali problém s podaním, ktorým sme si vôbec nepomohli. Až na 2 – 3 momenty musím za výkon pochváliť 16-ročného Ščerbu. Napriek mladému veku hral veľmi dobrý zápas a niektorí hráči by si z jeho odvahy, či až drzosti mohli vziať možno aj príklad.“
Daniel Oravec, tréner Komárna: „Po dlhej ceste bol prvý set z našej strany rozbiehací, čo sa podpísalo pod väčšie množstvo chýb. Keďže domáci majú mladé mužstvo, taktika bola jednoduchá, zatlačiť ich servisom na prihrávke, ale to sa nám nedarilo. Domáci bojovali, darilo sa im, no koncovku sme uhrali v náš prospech. Do druhého setu sme nastúpili koncentrovanejší, najmä na podaní a v útoku. Nerobili sme už toľko chýb a to sa hneď odrazilo na výsledku. Aj tretí set sme mali dobre rozbehnutý, ale nevyhli sme sa niekoľkým nevynúteným zaváhaniam, ktorými sme si priebeh zbytočne skomplikovali. Dal som však šancu aj ďalším hráčom a zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca. Duel sme dostali pod kontrolu v momente, keď sme zvýšili koncentráciu, vďaka čomu sme sa presadili kvalitou, ale svidnícke mužstvo je veľmi perspektívne a pokiaľ ostane pokope, o rok, dva bude na tom veľmi dobre.“
Cez víkend nás čaká opäť veľmi náročný program. Najprv nás čaká súper, nad ktorým bude treba opätovne podať veľmi sústredený výkon. V sobotu so začiatkom o 18.00 hodne privítame na domácej palubovke mužstvo z popredia ligovej tabuľky TJ Spartak Myjava. A v nedeľu cestujeme na šláger kola, keď o 16.00 hodine sa predstavíme na palubovke VK MIRAD PU Prešov.

Príďte povzbudiť chalanov, budú to potrebovať! Komárno, do toho!