Mesto 2014. 01. 05.

Smrteľná nehoda pri pílení dreva v Okoličnej na Ostrove

63-ročný dôchodca z Okoličnej na Ostrove (časť Štúrová) sa ešte stihol vrátiť domov po tom, ako mu pri pílení dreva zranil hlavu konár, ktorý naň spadol. Doma mu však náhle prišlo nevoľno a pomôcť mu už nevedeli ani privolaní záchranári.

Mnohí z dediny si vraj pravidelne chodili pre drevo na kúrenie do blízkeho lesíka za dedinou. „To sú už také staré, vyše 100-ročné stromy, treba ich odpiľovať,“ tvrdila susedka.

Odpílené zhrubnuté konáre vŕby potom v čase mrazu prevážajú traktorom do svojich dvorov. Povolenie na takýto zber dreva je potrebné každoročne pýtať na obecnom úrade. Ráno sa zrejme na drevo vybral aj 63-ročný dôchodca, konáre údajne opiľoval z rebríka

„Bol asi vonku píliť drevo, neviem čo sa stalo. Na hlavu mu asi spadol strom. Len sanitku som videl, že prišla,“ dodáva sused. Dôchodca sa po tom, ako mu konár spadol na hlavu, ešte stihol vrátiť domov, až tam mu prišlo zle. Jeho manželka ihneď volala záchranku.

Záchranári po príchode na miesto, sa pokúšali muža oživovať, no žiaľ, neúspešne, počas prevozu do nemocnice zomrel.  „To tam treba dávať pozor, veľmi, pre jedného je to tam veľmi nebezpečné, lebo raz už sa už niečo podobné stalo,“ dodáva suseda.

(zdroj: noviny.sk, ilustračné foto)