Mix 2024. 04. 29.

Smúti celé južné Slovensko: Náhle zomrela len 17-ročná futbalistka KFC Komárno

Minulý týždeň sa počas futbalového zápasu Majstrovstiev Slovenska maďarských stredných škôl v Dunajskej Strede stala obrovská tragédia. Počas zápasu skolabovala len 17-ročná futbalistka klubu KFC Komárno.

Lilla Petrók, študentka Gymnázia Hansa Selyeho v Komárne s vyučovacím jazykom maďarským skolabovala počas zápasu. Aj napriek okamžitej resuscitácii prítomných zdravotníkov, privolanej záchranke a leteckom transporte do Bratislavy, 17-ročná študentka po niekoľkých dňoch v Bratislavskej nemocnici zomrela. Tragickú správu potvrdil v nedeľu 28. apríla futbalový klub KFC Komárno aj gymnázium, ktoré Lilla navštevovala.

„Drahá Lili! S ťažkým srdcom a slzami v očiach sa s tebou lúčime. Spomienku na Teba si navždy uchováme, a zdieľame bolesť rodiny. Srdce KFC bije pre teba dnes, zajtra a navždy,“ píše futbalový klub KFC Komárno na svojej Facebookovej stránke. Ďalej tiež píšu, že Lilin dres s číslom 11 vyradia z používania a v budúcnosti ho nebude môcť nosiť žiadny hráč vo farbách klubu.

K nešťastiu sa vyjadrilo aj gymnázium, ktoré Lilla navštevovala: „S hlbokým zármutkom oznamujeme komunite našej školy, že zomrela naša žiačka VI.N ročníka Lilla Petrók. Týmto vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, zdieľame s ňou smútok a zachovávame pamiatku na Lillu.“

Zdroje:

pluska.sk

KFC Komárno

Selye János Gimnázium