Mesto 2023. 12. 21.

Sneh v Komárne? Opäť sa naň môžeme tešiť na kopci pri Vodárenskej veži!

Po úspešnom minuloročnom zasnežovaní kopca pri Vodárenskej veži si tento rok organizátori pripravili pre deti a ich rodičov ešte väčšiu zábavu! V prípade priaznivého počasia bude sánkovačka možná na trojnásobnom množstve snehu. Organizátori si pre návštevníkov pripravili aj stánok s teplými nápojmi a občerstvením.

Prvé priaznivé počasie pre zasnežovanie môže byť už 27. decembra, keďže ideálna teplota pre udržanie umelého snehu je tá pod nulou. Keď bude počasie slúžiť, tak sa milovníci sánkovania môžu tešiť na zasnežený kopec až do konca februára. O akciu sa aj tento rok postarali milovníci zimy a Vianoc: Richard Kneizel, Mesto Komárno – Béla Keszegh a KOMVaK – Patrik Ruman. Novinkou je, že sa malí i veľkí môžu tešiť na kopu snehu, keďže tento rok si iniciátori projektu pripravili až tri snežné delá.

„Minulý rok prišli návštevníci s myšlienkou, či by sa nedalo zabezpečiť teplé občerstvenie a nápoje. Tento rok sme vyhoveli aj týmto požiadavkám. V ponuke preto budú gofry palacinky, varené víno a rovnaké dobroty ako boli na Klapkovom námestí v adventnom stánku,“ približuje Richard Kneizel.

Organizátori sa tešia na návštevníkov, ktorí si aj vďaka tejto akcii budú môcť užiť sneh bez toho, aby museli cestovať do hôr. Vodárenská veža návštevníkov privíta vo sviatočnom outfite, o sviatočné osvetlenie sa postará Acacia Team. 

Sánkovačka počas minulého roka vyzerala nasledovne:

Zasnežovanie pre obyvateľov mesta pripravia tí istí organizátori ako aj minulý rok.