Ľudia 2021. 07. 23.

Špecialista z Universalu upozorňuje na najčastejšie chyby v oblasti investovania

Svet financií je neustále sa meniacou oblasťou v spoločnosti. V 21. storočí je preto potrebné sa prispôsobiť rôznym trendom na finančnom trhu, čo pre bežného spotrebiteľa nie je jednoduché a často sa potrebuje obrátiť na profesionálov. Na takýchto odborníkov sa s otázkami ohľadom poistenia, investícií, úverov, druhého a tretieho piliera môže verejnosť obrátiť aj v komárňanskej pobočke spoločnosti Universal maklérsky dom. Aké sú aktuálne trendy vo finančníctve a na čo by sme si mali dávať pozor?  Spýtali sme sa špecialistu na investovanie a poistenie!

Spoločnosť Universal maklérsky dom má na konte už 20 rokov skúseností a vo svojich kruhoch vysoko kvalifikovaných finančných agentov. Takýmto je napríklad aj Roland Hámori, je vďaka svojím bohatým skúsenostiam považovaným za špecialistu na investovanie.

Prečo je dobré využiť služby finančného agenta?

V krajinách západnej Európy je úplne bežné, že ľudia rovnako, ako majú svojho lekára, alebo právnika tak majú aj svojho finančného agenta. Ak si zoberieme, tak na Slovensku sú desiatky správcovských spoločností, bánk a poisťovní a každá má svoje produkty. Celkovo hovoríme o tisíckach produktov a pre klientov je pri takomto počte nemožné sa zorientovať. Aj pre toto je poslanie finančného agenta dôležité. Dnes už hovoríme o profesii, ktorú je možné správne vykonávať len s úplnou oddanosťou a na plný úväzok.

Ktoré služby na finančnom trhu by jednoznačne mal využiť bežný spotrebiteľ?

Jednoznačne sporenie. Najčastejšou z chýb, ktorú klienti robia, je tá, že ich voľné finančné prostriedky ležia na bankových účtoch, bez citeľnejších výnosov. Aktuálne je veľmi atraktívne investovanie do podielových fondov, optimálne pre zhodnotenie s vyššími výnosmi. Takéto investície nie sú viazané a dokážu poraziť aj infláciu. V portfóliu máme aj podielové fondy s garantovaným výnosom avšak veľkým trendom sú aktuálne ETF fondy, kde po roku trvania investície, klient neplatí daň z výnosov. Poplatky pri vstupe do takýchto fondov máme najnižšie na trhu. Fenomén investovania bude aj naďalej narastať, nakoľko je jedným zo spôsobov ako si môžeme zabezpečiť dôstojný dôchodok.

Prečo by sme sa mali rozhodnúť pre služby Universalu?

Spoločnosť má vybudovaný vynikajúci servisný a IT systém pre klienta. To v praxi znamená, že nie je potrebné uskladňovať rôzne papiere, stačí si stiahnuť aplikáciu iŠanón, kde nájde klient všetky svoje zmluvy a údaje, ktoré potrebuje. Našim klientom vychádzame v ústrety napríklad aj pri poistnej udalosti, kde kompletne riešime odškodnenie od poisťovne. Naša práca nie je len o uzatváraní produktov, ale aj o opatrovaní zmlúv našich klientov.

Ako garantuje Universal svoju odbornosť?

Čo sa týka regulácie trhu, tak patríme pod dohľad nad finančným trhom, ktorý je riadený Národnou bankou Slovenska. Rovnako, ako aj zamestnanci banky, tak aj my potrebujeme urobiť isté skúšky, ktoré zabezpečia nie len pravidelné testovanie našich znalostí, ale aj kredibilitu nášho poslania. Je totiž veľmi potrebné, aby mal poradca isté vedomosti a profesionalizáciu.

„Profesia finančného agenta spočíva v starostlivosti o klienta. A toto Universal ponúka.“

Ako môže byť niekto najlepší v tejto oblasti?

Trh sa mení, poistné produkty sa menia a pribúdajú stále lepšie a výhodnejšie podmienky, o ktorých klienti často ani nevedia. U nás sú klienti informovaní, nakoľko sa o nich staráme. Klientom ponúkame produkt, ktorý je v danom čase adekvátny pre jeho situáciu. Som zástancom zmlúv, ktoré sú bez viazanosti a tak sa snažím klientom ponúknuť pružný produkt, s ktorým sa, poprípade, pri neskorších zmenách v živote dá pracovať. Klient svoju spokojnosť preukáže svojou lojálnosťou voči svojmu agentovi, ten naopak buduje dôveru úprimnosťou a prístupom. Dôveryhodnosť je kľúč, ktorým si agent môže klienta udržať na dlhé roky. Dôveru budujete jedine dlhodobou starostlivosťou.  Profesia finančného agenta spočíva v starostlivosti o klienta.

Rolanda Hámoriho a odborný tím komárňanskej spoločnosti Universal je možné nájsť na novej adrese Mederčská 4987/4, v komárňanskom Šeko center. Môžete ho kontaktovať aj na telefónnom čísle +421903415900 alebo na emailovej adrese hamori@universal.sk.