Šport 2013. 12. 07.

Spišiaci idú domov so stovkou

Zápas 18. kola SlovakSport.TV basket extraligy vyhrali Komárňania bez problémov. Vďaka prvej polovici sezóny pôjdu do turnaja Slovenského pohára z tretieho miesta, vyzve ich šiesta Handlová.

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, veď po dvoch minútach vyhrávali 10:2. Prispela k tomu aj Šoškova nešportová chyba. Potom sa ale domáci zobudili a hnaní publikom začali skracovať súperov náskok. Netrvalo dlho a po Joynerovom koši s asistenciou Mylesa bolo 12:12. Od toho momentu bol zápas jasnou vecou. Štvrtinu uzatváral Kovačevič trojkou, zvyšoval na 24:14.

Po zvyšok zápasu sa Komárno o výsledok triasť nemuselo. Každý z hráčov Komárna dostával dosť priestoru v útoku, v obrane sa darilo nútiť hostí k strelám, ktoré nepadali. Do polčasu pridali Komárňania ďalších desať bodov k náskoku, opäť trojkou a opäť Kovačevič uzatvoril dejstvo prvého polčasu.

Druhá polovica sa prakticky len dohrávala. Spišská nedostala žiadnu šancu na zdramatizovanie zápasu, naopak, v závere úplne vypustila. Nedarilo sa ani Evansovi, najlepšie z hostí zahral Baldovský. Komárňania si na druhej strane delili body aj čas s loptou v rukách. Presadzoval sa každý hráč, ktorý nastúpil do zápasu, okrem dve minúty hrajúceho Petrovského.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:70 (24:14, 25:17, 21:21, 30:18)
Body KN: Hall 18 (8 doskokov), Joyner 16 (5 doskokov), Kovačevič 15 (3 trojky), Bilič 10, Stojanov 10 (2 trojky), Myles 9 (7 asistencií), Szabó 8 (2 trojky, 4 asistencie), Šoška 6, Kozlík 4, Marchyn 2, Maslík 2, Petrovský 0.