Šport 2013. 04. 20.

Spišiaci v Komárne opäť bez šance

Komárno vyhralo aj tretí zápas v sérií – Simpson 17 bodov, ďalší traja hráči cez 10 bodov – Najbližší zápas v stredu v Spišskej Novej Vsi môže byť posledný – V druhej sérií Inter vzal Nitre výhodu domáceho prostredia a vedie 2:1.

mbk rieker komarno

Športová hala naplnená, hráči nabudení, rozhodcovia pripravení. Komárňania dominovali podobne ako v prvom zápase a od finále ich delí posledný krôčik. O ten sa môžu pokúsiť už v stredu na palubovke svojho semifinálového súpera.

V úvode stretnutia to chvíľu vyzeralo na vyrovnanú partiu lenže hostia dokázali držať krok so súperom len do siedmej minúty zápasu. Od tohto momentu diktovalo tempo domáce mužstvo. V prvej štvrtine stretnutia sa strelecky darilo najmä slovenskej dvojici Dubovský a Bílik. Druhý menovaný zaznamenal prvé body Komárna dvoma úspešnými pokusmi spoza oblúka. Túto desaťminútovku vyhrali obuvníci v pomere 22:16.

Druhá perióda priniesla podobný priebeh ako tá prvá. Komárňania rýchlou kombinačnou hrou a perfektnou obranou nedávali Spišiakom takmer žiadnu šancu na úspešné zakončenie. O streleckej nemohúcnosti hostí hovorí aj trinásť nastrieľaných bodov v tejto časti hry. Naopak domáci sa vo svojich útokoch mýlili len sporadicky a tak po dvadsiatich minútach čistého času viedli pohodlne o sedemnásť bodov.

Po polčasovej obrátke bolo o osude stretnutia prakticky rozhodnuté. Zverenci Františka Róna svoj náskok postupne zveľaďovali a miestami zápas pripomínal exhibíciu. V tejto fáze hry sa spomedzi domácich hráčov najčastejšie presadzovali Kevin Thompson a Amin Stevens. Do poslednej desaťminútovky šli bielo- červení s náskokom dvadsiatich šiestich bodov.

V záverečnej štvrtine sa stretnutie viac-menej dohrávalo. Najvyššie vedenie v stretnutí si Komárno vypracovalo po trojke skvele hrajúceho Ondra „Bandyho“ Šošku v tridsiatej druhej minúte. V tej chvíli viedli obuvníci o tridsaťjeden bodov. V posledných minútach prišlo k tomu, čo často v extralige nevídame. Na oboch stranách totiž duel dohrávali piati Slováci na oboch stranách.

MBK Rieker Komárno tak po jednoznačnom priebehu zdolalo svojho semifinálového súpera aj tretíkát v tejto sérii a získalo finálový mečbal. Ten môže zúročiť už v stredu na Spiši a postúpiť do finále v najkratšom možnom čase.

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 93:71 (22:16, 24:13, 25:16, 22:26)