Mesto 2022. 06. 09.

Spojme sily pre dobrú vec: Táto základná škola v Komárne môže vyhrať IT techniku od Lidl!

Súdržnosť pre Komárňanov nie je cudzím slovom a už viackrát sa nám potvrdilo, že ak sme sa zomkli pre dobrú vec v prospech ďalších generácií, tak to prinieslo svoje ovocie. V najnovšej súťaži vyhlásenej obchodnou sieťou Lidl s názvom Vyhraj IT techniku pre svoju školu sa do finálového kola dostala v siedmej kategórii ZŠ J.A. Komenského v Komárne. Aj vďaka pomoci verejnosti tak má škola možnosť získať IT techniku v hodnote až 35 000€.

Nakúpiť potraviny a zároveň nákupom prispieť na dobrú vec. Na tomto princípe funguje najnovší projekt spojený so súťažou od spoločnosti Lidl. Súťaž prebieha už od 2.5. a na poprednom miesta sa zatiaľ ocitla jediná škola z Komárna a to ZŠ J.A. Komenského. Vo svojej 7. kategórii sa nachádza na prvom mieste a aj vďaka hlasom verejnosti môže škola získať IT techniku pre svojich študentov.

Ako je možné hlasovať v súťaži?

Princíp je veľmi jednoduchý. Od 2.5.2022 do 30.6. 2022 dostane každý zákazník za nákup nad 20 € pri pokladnici balíček, ktorý bude obsahovať nálepky do Knižky Slovenskô ako maľované  a rovnako aj hlasovaciu kartičku. Prostredníctvom unikátneho kódu na tejto hlasovacej  kartičke bude mať zákazník možnosť odovzdať svoj hlas vybranej základnej  alebo strednej škole. Do súťaže boli zaradené všetky základné a stredné školy na Slovensku a tieto boli rozdelené do ôsmich kategórií podľa počtu žiakov. Pre školy pripravili mimoriadne zaujímavé výhry v podobe IT vybavenia podľa vlastného výberu.

Prečo sú školy rozdelené do kategórií?

Rozdelenie škôl do 8. kategórií zaručuje pre všetkých rovnosť šancí. Školy boli do kategórií rozdelené na základe počtu žiakov. Údaje o počte žiakov vychádzajú zo štatistického úradu Slovenskej republiky.

Výhercov súťaže sa dozvieme najneskôr 13.7. 2022 a odovzdanie IT techniky víťazným školám formou daru prebehne v školskom roku 22/23, teda od septembra 2022.

Zdroj: https://malovaneslovensko.lidl.sk/