Mesto 2022. 06. 09.

Spoločnosť ARRIVA sa aj tento rok zapojí do celoslovenského podujatia NAŠE MESTO

Nielen zamestnanci, ale aj manažéri spoločností ARRIVA na Slovensku sa v piatok 10. júna zapoja do najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia v strednej Európe pod názvom Naše Mesto. Pri úprave zelene a maľovaní plota v Stredisku rýchlostnej kanoistiky v Komárne bude pomáhať aj László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

„Spoločnosť ARRIVA je slovenským aj európskym lídrom v oblasti dlhodobo udržateľnej verejnej dopravy, pretože nám naozaj záleží na kvalite prostredia, v ktorom pôsobíme a žijeme. Dobrovoľníctvo je pre nás príležitosť, ako podporiť naše regióny a mestá v súlade s našimi hodnotami – jednoducho robíme správne veci. Mám preto veľkú radosť, že stále viac kolegýň a kolegov zo spoločností ARRIVA na Slovensku sa zapája do tohto podujatia – v tomto roku je nás už 200,“ povedal László Ivan.

Spoločnosti ARRIVA pôsobia na Slovensku v Bratislavskom, Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji. Aktivity, do ktorých sa ich dobrovoľníci zapoja, sa nachádzajú priamo v lokalitách, v ktorých tieto dopravné spoločnosti zabezpečujú služby verejnej autobusovej dopravy: Bratislava, Dolný Kubín, Komárno, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Nitra, Piešťany, Šaľa, Trnava a Zlaté Moravce. V tomto roku teda ide spolu o 11 aktivít v 10 mestách, pričom okrem pána Ivana sa do nich osobne zapoja aj generálni riaditelia troch dopravných spoločností a servisnej spoločnosti ARRIVA.

„Naše Mesto je ideálna vstupná brána do sveta dobrovoľníctva. Okrem skvelého pocitu z toho, že firemní dobrovoľníci priložia ruku k dielu tam, kde sa ich pomoc zíde najviac, zažijú aj príjemný teambuilding s kolegami, naučia sa nové manuálne a často aj mäkké zručnosti a vymenia na chvíľu svoje každodenné pracovisko za exteriér,“ uviedol Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis, ktorá organizuje celoslovenské dobrovoľnícke podujatie Naše mesto už šestnásty rok.

Vďaka dobrovoľníckej činnosti sa deti budú hrať na krajších a bezpečnejších ihriskách, pre nadšencov pohybu budú pripravené športoviská, zmiznú čierne skládky, v potokoch a riekach bude tiecť čistejšia voda, ploty okolo škôl a škôlok budú opäť hýriť pestrými farbami, parky budú mať opravené lavičky a vysadené nové rastliny či kríky a zrúcaniny hradov budú zachované pre ďalšie generácie.