Šport 2019. 02. 13.

Šport a umenie, ktoré je pre všetkých, Komárno sa stane dejiskom festivalu capoeiry

Komárno sa už po deviatykrát stane domovom festivalu capoeiry. Toto bojové umenie s prvkami umenia je čoraz populárnejšia medzi mladými i dospelými.

Komárno sa opäť stane dejiskom veľkolepého festivalu capoeiry. Pôjde pri tom už o jeho 9 ročník.

Okrem tréningov capoeiry pre deti a dospelých, ktoré bude viesť už známy brazílsky majster Mestre Paçoca, je pre širokú verejnosť pripravený ceremoniál, kde sa predstavia domáci a zahraniční hostia. Nebudú medzi nimi chýbať ani známi českí profesori capoeiry Tomáš Zummer, Karel Popovič a Miroslav Ridl, ktorí patria do špičky capoeiry v našom regióne. Oni a ďalší pomôžu zdvihnúť úroveň Festivalu capoeiry.

Na čo sa môžete tešiť? Na show plnú brazílskej energie, rytmu a akrobatických kúskov v podaní profesionálov, ale hlavne na nezabudnuteľný zážitok z ozajstnej a nefalšovanej capoeiry. Každý si  príde na svoje! Hlavný ceremoniál pre širokú verejnosť začína v sobotu 16. februára o 16:00 v priestoroch telocvične Základnej školy na Pohraničnej ulici. Vstupné je dobrovoľné!

„Budeme veľmi vďační, ak nás prídete podporiť svojou účasťou,“ hovorí tréner Latinho, ktorý je akoby otcom capoeiry v Komárne. „Sme radi a je nám cťou, že tu tento festival môžeme opäť organizovať, veď je to už jeho deviaty ročník. Za ten čas sme dokázali dotiahnuť mnoho nadšencov a majstrov tohto umenia z rôznych kútov sveta. Spoznali mnoho skvelých ľudí a hlavne sme ukázali ľuďom, že aj capoeiristi na Slovensku vytvárajú skvelú komunitu ľudí ktorá podporuje zdravý životný štýl,“ hovorí.

„Chcel by som zo srdca poďakovať všetkým, ktorí nás podporujú a pomáhajú pri organizácii tohto Festivalu, ďakujem všetkým sponzorom, vďaka ktorým stúpne úroveň festivalu. Veľká vďaka všetkým ľuďom, ale aj známym osobnostiam, ktoré nás pomáhajú propagovať cez sociálne siete, aby o nás a našej akcii vedelo viac ľudí,“ uzavrel Latinho.