Šport 2023. 04. 05.

Športový klub Spartak Komárno sa zúčastnil 5. kola Slovenskej ligy boxu

Dejiskom 5. kola Slovenskej ligy v boxe v dňoch 1.- 2. apríla 2023 bolo mesto Galanta. Na tomto dvojdňovom  turnaji sa prezentovalo 170 boxerov zo 40 klubov,  Slovenska, Čiech a Maďarska. Tréneri Roderik Győrfi a Ján Sárközi nominovali z desiatich aktívnych boxerov klubu jedného boxera, ktorý výkonnostne spĺňal kritéria turnaja.

Športový klub boxu reprezentoval v kategórii staršieho dorastu, vo váhe 86 kg Peter Stanček. Sobotňajšie losovanie určilo za súpera Stančekovi maďarského reprezentanta Szilvásiho Denisza. Po bodovom výsledku v pomere 2:1 zvíťazil Stanček, tým si zabezpečil postup. Vo finálovom stretnutí bol jeho súperom Mezei Erik – z klubu BC Pőcz. Vo veľmi vyrovnanom zápase Stanček prehral na body 2:1 a na tomto turnaji získal druhé miesto. 

„V mene vedenia Športového klubu boxu gratulujeme Petrovi za vzornú reprezentáciu nášho klubu.“

Ďalší turnaj First Ring, ktorý čaká komárňanských boxerov, bude organizovaný klubom ŠKB Spartak Komárno dňa 22. apríla 2023 v Komárne. Cieľom tohto turnaja je predovšetkým dať príležitosť mladým boxerom – začiatočníkom, aby si vyskúšali atmosféru ringu, a prežili možný úspech z prvého víťazstva.