Šport 2014. 03. 14.

Heroický záver a vedenie 2:1!

Takto sa bojuje! Rozprávkové závery z Nitry a piatkového zápasu posúvajú Komárno bližšie k semifinále!

Komárno prehrávalo ešte tri minúty pred koncom zápasu o desať bodov. Naoko nedostihnuteľný náskok Nitranov sa však s údermi posledných sekúnd vynuloval. Sparks nepremenil trestné hody, Nitrania strácali lopty a keď to už vyzeralo beznádejne, s troma sekundami do konca vyrovnal na 69:69 neuveriteľnou strelou Krsto Bjelica! Nitrania ani Komárňania už v závere riadneho hracieho času nič nevymysleli a tak sa už druhý raz po sebe v tejto sérii predlžovalo.

Aj z druhého predĺženia vzišli ako víťazi Obuvníci. Kovačevič priklonil misky váh na stranu Komárna, potom Bjelica zvýšil na 74:71. Z tohto deficitu sa už Nitrania nespamätali, hoci mali k dispozícii posledný útok. Nuhanovič v ňom minul a Komárno sa tak ujíma pred druhým domácim zápasom vedenia 2:1.

MBK Rieker Com Therm Komárno – Edymax SPU Nitra 77:76 pp (17:23, 20:15, 7:19, 25:12 – 8:7) – stav série 2:1
Najviac bodov: McElrath 16, Kovačevič 15 (5 trojok), Bjelica 12 – Jenkins 27, Sparks 21 (5 trojok), Lošonský 12
TH: 16/12 – 11/7, fauly: 16 – 21, trojky: 7 – 7, rozhodovali: Ženiš, Pipíška a Lamoš, 600 divákov