Šport 2014. 01. 08.

Komárno vyškolilo Svište

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno dnes potešili oko i srdce každého domáceho diváka. Takmer konštantne výborný výkon im vyniesol dvadsaťjeden bodovú výhru nad nepríjemným súperom zo Svitu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tabs]

[vc_tab title=“Sumár zápasu“ tab_id=“1389284852820-2-3″]

Je ťažké určiť, či Komárno vyhralo zápas, alebo si ho Svit prehral sám. V každom prípade sa proti sebe postavili dva celky s motiváciou na úplne inej úrovni. Zatiaľ čo na strane Komárna skákali pivoti aj za loptami, ktoré už prakticky mali vo svojej moci, podkošoví hráči Svitu často javili záujem iba o lopty, ktoré im padali priamo do náručia. Zrejme za to môže aj odchod mladého centra Židzika do Handlovej. Pozápasová štatistika hovorila v tomto jasne v prospech Komárna. Domáci dovolili doskočiť Svitu iba 5 lôpt v útoku, pri pomere 46:30.

Útočná i obranná snaha oboch celkov bola v prvej štvrtine neporovnateľná. A táto časť hry napokon aj rozhodla. Iskra sa v ofenzíve neskutočne trápila a body zbierala len pomaly. V druhom polčase ešte pomalšie. Slabým pohybom hráčov nedokázali nájsť recept na obranu Komárna. Ak, tak len jeden na jedného, ak mal Tyronne McNeal výškovú prevahu.

V defenzívnej činnosti bol rozdiel medzi súpermi taký, že Dallis Joyner na jednej strane nepremenil kôš, ale na druhej vzápätí zmaril rýchly protiútok. Hostia naopak nechali Joynera, aby prešiel s loptou od jednej základnej čiary k druhej a aj skóroval. Celkovo boli Komárňania v pohybe po ihrisku svižnejší. Brejk zo začiatku 16. minúty je toho jasným dôkazom.

Komárno odohralo v stredu jeden z najlepších zápasov. Skvelo zahrala dvojica pivotov Hall a Joyner, ktorí trhali obruče Myles sa netlačil do zakončenia, ako sme boli zvyknutí skôr pomáhal spoluhráčom rotovať loptu. Skvele si počínal v prvej štvrtine hrajúci Stojanov – takticky aj herne zvládol vyššiu minutáž vzhľadom k zraneniu kapitána Kozlíka. Napokon, všetci hráči Komárna zahrali dobre a hlavne tímovo. Lopta lietala tak, ako sme si to všetci predstavovali a basketbalom sa tak bavili nielen oni, ale aj diváci.

Hladký priebeh zápasu bol prekvapením vzhľadom k zápasu tretieho kola, kedy si Sviťania odvážali z juhu Slovenska dva body za tesnú výhru 83:85

MBK Rieker Com Therm Komárno – Iskra Svit 86:64 (25:16, 21:14, 19:19, 21:15)
Najviac bodov: Hall 27, Joyner 17, Bilič 10 – McNeal 21, L. Jackson 14, Jankovič 9
TH: 24/19 – 28/18, fauly: 24 – 24, trojky: 3 – 4, rozhodovali: Gabara, Pipíška a Kurpaš, 580 divákov

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Priebeh zápasu“ tab_id=“1389281353-1-96″]

Už po piatich minútach hry to bolo o desať. Dallis Joyner premenil trestný hod a zvýšil na 17:7. Do toho momentu sa dvoma trojkami zaskvel aj Laco Stojanov. Od toho momentu už náskok Komárna výrazne neklesal, a to najmä zásluhou bodov Joynera a Halla. Boli to títo dvaja, ktorí neschádzali z ihriska a dávali jeden kôš za druhým. Prvú štvrtinu vyhrali Komárňania 25:16, čo je vzhľadom k ich dominancii prekvapivo malý náskok.

Ten sa ale postupne zvyšoval. K polčasovým 46:30 prispela tak defenzíva Komárna, ako aj dominancia pod košom. Svedčí o tom celkovo 47 bodov dvojice Hall – Joyner a výrazný rozdiel v doskokoch (43:29). Tréner Jugo mal na svojich zverencov veľa tvrdých slov a za jeden „výlet“ na ihrisko dokonca inkasoval technickú chybu. To všetko uberalo hosťom z basketbalovej nálady. Naopak, Komárno sa basketbalom bavilo. Pekné brejky a dobrá rotácia lopty boli zavŕšené mnohými smečmi v podaní amerických pivotov.

Polčasový výsledok napovedal, čo sa bude diať v druhej polovici zápasu. A druhý polčas už veru veľa vzrušenia nepriniesol. Spolupráca medzi pivotmi Komárna naďalej klapala, všetci si plnili ofenzívne i defenzívne povinnosti. Aj Ondro Šoška si v niektorých momentoch robil v útoku čo chcel. Svit sa nezmohol na skorigovanie stavu, rozdiel sa postupne prehupol cez druhú desiatku a zápas sa dohrával v pokojnom tempe.

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Tab“ tab_id=“1389284853771-3-10″]Sumár kola[/vc_tab]

Výsledok stretnutí 23. kola Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov:

STREDA
BC Prievidza – BK Inter Incheba Bratislava 84:75 (20:21, 27:12, 14:22, 23:20)
Najviac bodov: Batina 22, Jefferson 20, Klarič 12 – M. Rančík 18, Miloševič 15, Williams 11
TH: 18/7 – 25/19, fauly: 24 – 18, trojky: 11 – 6, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč a Doušek, 1900 divákov

MBK Rieker Com Therm Komárno – Iskra Svit 86:64 (25:16, 21:14, 19:19, 21:15)

MBK Handlová – BK Levickí Patrioti 78:77 po predĺžení (11:15, 25:14, 23:21, 16:25 – 3:2)
Najviac bodov: Veličkovič 18, Mrviš 14, Gudzič 12 – Obade 22, Lockhart 17, Galata a Anuna po 14
TH: 26/16 – 30/19, fauly: 23 – 25, trojky: 6 – 4, rozhodovali: Ženiš, Hricišin a Matejčík, 400 divákov

PONDELOK
Edymax SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 95:91 (23:29, 25:24, 21:16, 26:22)
Najviac bodov: Smajlagič 30, Sparks 24, Kosa 16 – Grznár 29, Žiak 21, Dorazil 13
TH: 34/23 – 33/23, fauly: 25 – 25, trojky: 14 – 6, rozhodovali: Ženiš, Turčin a Lamoš, 600 divákov