Šport 2014. 01. 27.

NBA v Komárne! Nastrieľali Leviciam 120 bodov!

Komárno zničilo Levice a prepísalo sezónne  rekordy! Dosiahlo najvyšší rozdiel i počet strelených bodov v sezóne!

Už od úvodu mali navrch domáci. V prvej štvrtine nastrieľali astronomických 31 bodov, pričom Levičania iba takmer polovicu. Komárno viedlo presvedčivo 18:9 a potom prišla séria štyroch trojek po sebe. Zrazu to bolo 29:14. Domáci nepoľavili ani v druhej časti hry a polčas vyhrali debaklom 67:34. Na ihrisku sa pitom objavovalo aj viacero hráčov z lavičky, ktorí odohrali nadpriemernú porciu minút.

Druhá polovica bola už iba o tom, kedy dosiahne Komárno stovku. Prišlo to už v 33. minúte Maj Kovačevič sa trafil spoza oblúka. Do konca zápasu ešte prikrášlili bodový stav Szabó, Šoška a Maslík.

MBK Rieker COM-therm Komárno tak pondelkovou predohrávkou 29. kola rázne vstúpilo do poslednej štvrtiny tohtosezónnej základnej časti.

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 120:68 (31:15, 36:19, 27:17, 26:17)
Najviac bodov: Kovačevič 23 (5 trojok), Hall 21, Šoška 20 – Lockhart 16, Klein 15 (3 trojky), Obade 10
TH: 27/21 – 22/14, fauly: 15 – 24, trojky: 11 – 6, rozhodovali: Ženiš, Turčin a Lamoš, 400 divákov