Šport 2014. 01. 22.

Povinná jazda na Spiši za dva body

Basketbalisti Komárna sa v Spišskej Novej Vsi trápili dlhšie, ako sa predpokladalo. Hoci favorit v závere natiahol vedenie na 20 bodov, ešte v polčase to na taký jasný výsledok vôbec nevyzeralo. Domácim zahrala skvele najnovšia posila – guard Barnes, napokon najlepší strelec zápasu.

Rozhodujúce vedenie získalo Komárno až v druhej polovici tretej štvrtiny. Osemminútovku tu Spišiaci prehrali pomerom 8:16 a už sa do zápasu vrátiť nedokázali. V poslednej štvrtine potom Komárňania už žiadne nádeje Spišiakov nepripustili, hoci tí skresali náskok aj pod desať bodov, najmä vďaka zónovej obrane.

Dôležitým momentom bolo, že Komárňania nemali konkurenciu pod košom. Na doskoky vyhrali 24-45. Obaja zahraniční pivoti Hall aj Joyner, nazbierali dosť bodov aj doskokov na double-double, osem ich mal aj najlepší strelec Komárna Myles.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Com Therm Komárno 65:86 (37:39)
Najviac bodov: Barnes 24, Strzelecky 13, Sek 10 – Myles 23, McElrath 22, Joyner 11, 600 divákov.