Mesto 2021. 03. 30.

Štartuje nová sezóna elektronických športov. Registruj sa aj ty!

Stredoškoláci pozor! Zapojte sa do medzinárodného projektu s názvom Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga, ktorého hlavným cieľom je podporovať mládež k elektronickým športom a dokázať, že hranie hier nie je pre mládež škodlivé.

Projekt Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga, ktorého ďalšia sezóna štartuje 2. apríla 2021 je určený pre žiakov stredných škôl na Slovensku a v Čechách. Registrácie žiakov do novej sezóny prebiehajú do polnoci dňa 1. apríla 2021 na oficiálnej webovej stránke organizátora. V novej sezóne sa žiaci môžu zapojiť do hier CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, Fortnite či Fifa.

V novej sezóne prichádzajú organizátori s niekoľkými novinkami. Jednou z noviniek je vytvorenie dvoch líg, zvlášť pre slovenských žiakov stredných škôl a tiež pre žiakov českých stredných škôl, zatiaľ čo v predchádzajúcej sezóne to bola iba jedna liga – Slovenská stredoškolská ešportová liga, do ktorej sa mohli zapojiť žiaci stredných škôl z obidvoch štátov. Žiaci môžu prezentovať svoju školu z pohodlia domova, všetky zápasy prebiehajú online prostredníctvom vlastných elektronických zariadení. Slovenskí stredoškoláci zabojujú o vecné ceny v celkovej hodnote 2100 € a českí stredoškoláci v celkovej hodnote 52 500 Kč.

Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a dokázať rodičom a pedagógom, že hranie nie je škodlivé pre mládež. Je vedecky dokázané, že tí, ktorí hrajú počítačové hry sú trpezliví, majú kreatívnu a mentálnu zdatnosť, schopnosť riešiť problémy a najmä vedia spolupracovať v tímoch.

Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Yvents, s.r.o., ktorá je najväčšou agentúrou na Slovensku so zameraním na elektronické športy a herný priemysel. Okrem organizovania vlastných projektov, ako sú napríklad Festival Y-Games, Majstrovstvá SR v elektronických športoch, Univerzitné MSR a ďalšie, sa venujú eventovému manažmentu a marketingovým kampaniam pre svojich klientov.

Ak Vás projekt zaujal, neváhajte sa registrovať do polnoci 1. apríla 2021 v nasledovných odkazoch jednotlivých turnajov:

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde budú pravidelne uverejňované aktuality k projektu.

Pre viac informácií kontaktujte:
Branislav Jakab, PR manager SČSEL – branislav.jakab@ssel.sk
David Moštenicky, Project manager SČSEL – david.mostenicky@yvents.sk
Miroslav Kratochvíl, Head of Marketing – miroslav.kratochvil@yvents.sk