Mix 2016. 12. 21.

Stavte na nezávislosť!

Všetci žijeme z peňazí a vôbec nie je jedno, ako ich spravujeme. V dnešnej dobe ponúkajú banky aj poisťovne širokospektrálne a neustále sa meniace finančné produkty. Vyznať sa pritom v zložitých formuláciách je naozaj náročné. Môžeme zažiť značný zmätok, keď si chceme zobrať úver, alebo keď chceme uzatvoriť poistenie. Ktorú ponuku, ktorej inštitúcie si máme vybrať? Neoklamú nás? Lacnejší úver je fakt lacnejší? Našťastie, nemusíme o všetkom rozhodovať bez pomoci. Keď stojíme pred vážnym rozhodnutím, oplatí si vypýtať si názor odborníka.

A komáromi székhely bejárata a Petőfi utca 11. szám alatt
Ulica Petőfiho 11.

UNIVERSAL MAKLÉRSKY DOM a.s. bol na Slovensku založený pred pätnástimi rokmi a kanceláriu v Komárne otvorili pred piatimi rokmi. Ich cieľom je poskytovať osobné finančné poradenstvo, aby svojim klientom pomohli orientovať sa v dynamickom a čoraz menej transparentnom svete financií. S výnimkou jednej banky a dvoch poisťovní, sú v Universale v kontakte so všetkými finančnými inštitúciami na Slovensku a tak majú prehľad o domácich ponukách. Počas svojej 15-ročnej existencie sa stali najvýznamnejšou nezávislou maklérskou spoločnosťou.

Pálmay Dániel
Pálmay Dániel

„Je to aj vďaka tomu, že naši spolupracovníci – finančný poradcovia – k nám väčšinou prišli z iných poisťovní s cieľom rozšíriť si osobné portfólio,” hovorí prvý muž komárňanského Universalu Dániel Pálmay. „Sú skúsení, sú to ‚staré líšky‘ v odbore a vedia, že požiadavky ľudí zvyčajne jedna banka alebo POISTOVNA už nevie splniť. Medzi finančnými inštitúciami je obrovský boj. Ak je niekto obchodným zástupcom napríklad OTP banky, tak nemôže ponúknuť hypotekárny úver od VÚB. My však, ako nezávislí poradcovia, vieme pre našich klientov vybrať tú najvhodnejšiu ponuku,“ hovorí a dodáva, že v ponuke Universalu je momentálne okolo 800 finančných produktov

Podľa D. Pálmaya je až 70-80% uzatvorených úverov nepriaznivých. Ak obyčajný človek vstúpi do banky a uvidí, že tá ponúka hypotéku s úrokom 1,5%, hneď mu napadne, že dostal vynikajúcu ponuku. Len neskôr zistí, že si neprečítal alebo neporozumel časti s malými písmenami. Aké sú podmienky, aby mal spomínaný úver 1,5% úrok? Aký účet si musí klient otvoriť, aký pohyb musí byť na tom účte a akú pokutu zaplatí, ak bude raz meškať so splátkou? Ľahko sa môže stať, že v skutočnosti bude platiť aj 2,5% úrok!

alkusz
(Ilustračné foto)

Veľa ľudí ani netuší, že svoju staršiu hypotéku môže refinancovať. Buď u tej istej banky alebo aj tak, že si úver zoberie do druhej banky. Vôbec nie je jedno, či mesačne za ten istý byt zaplatíte 300 alebo 230 eur! Okrem toho nie je na škodu prehodnotiť aj svoje poistenia. Keďže sa finančný trh stále mení, rozvíja a ponuky sú stále lepšie, môže sa stať, že 5-10 rokov staré zmluvy sú už dávno nevýhodné. „V súčasnosti radíme každému, aby neuzatvoril poistenie spojené so sporením, lebo ak neskôr môže uzatvoriť poistenie za lepších podmienok, ťažko bude odchádzať z inštitúcie alebo sa vzdávať produktu. Budú ho tam držať nasporené peniaze,“ radí D. Palmay.

A prečo je teda výhodou, že sa o vaše financie stará nezávislý poradca? „Ak sa niečo stane – dopravná nehoda, živelná pohroma – človek v šoku v prvom momente ani nevie, komu má zavolať. V takomto prípade môžeme poskytnúť obrovskú pomoc. Skontaktujeme poisťovňu a zrýchlime procesy,“ tvrdí.

Chceli by ste si zobrať úver? Alebo ste sa dostali do situácie, kedy si potrebujete znížiť mesačné splátky hypotekárneho úveru? Chceli by ste uzatvoriť sporenie či poistenie, no neviete, kde by sa vám to oplatilo? Obráťte sa na odborníkov UNIVERSAL MAKLÉRSKY DOM. Nakoľko sú nezávislí, obhajujú vaše záujmy a nie je ich cieľom predať vám nevýhodný produkt!

Finančných poradcov Universalu nájdete v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 na Ulici Petőfiho 11 alebo na Ulici sv. Jána 16.

Tel.: 0908 761 783

uni-3