Mesto 2012. 02. 06.

Stránka mesta je podľa návštevníkov zaujatá

Návštevníci mestského webu si myslia, že stránka je zaujatá. 

Web mesta vyzýval svojich návštevníkov, aby sa zapojili do ankety o zaujatosti článkov. Hlasovanie, ktoré sa na oficiálnej stránke mesta objavilo  pred vyše pol rokom, nedopadlo pre jej prevádzkovateľa veľmi pozitívne. Až 31% respondentov si myslí, že stránka neinformuje pravdivo a 14% zaujalo názor, že väčšina publikovaných článkov nezodpovedá realite. O pravdovravnosti je úplne presvedčených iba 17% respondentov. Zarážajúce je, že hlasovalo iba 927 respondentov, čo je na približne tridsaťtisícové mesto veľmi slabá spätná väzba.

[poll id=”22″]

Web mesta kontruje na výsledok štatistikami, podľa ktorých malo iba 9 článkov z 58 politické pozadie. “Ak si dáme tieto čísla do súladu s výsledkami ankety tak je udivujúce, že až 45% respondentov má názor, že webová stránka mesta neinformuje alebo spravidla neinformuje obyvateľov mesta objektívne,” uzatvára mediálny orgán mesta.

Na zneužívanie webu mesta na politické účely zo strany primátora a jeho ľudí sa strana Most-Híd sťažovala prostredníctvom tlačovej správy v októbri minulého roku.

Kompletné výsledky:
– Áno, články sú objektívne – informujú pravdivo: 17%
– Články sú prevažne objektívne: 22%
– Väčšina článkov neodpovedá pravde: 14%
– Webová stránka mesta neinformuje objektívne: 31%
– Neviem posúdiť: 16%

Vyjadrite svoj názor