Kultúra 2013. 05. 03.

Strekovský festival vína: Pozor! Predpredaj spustený.

Limitovaný počet vstupeniek! Pri kúpe vstupenky v predpredaji ušetríte 30% z jej festivalovej ceny. Cena platí do 31.5.2013!
Predpredaj vstupeniek: http://strekovin.sk/sk/

Za každú 500. vstupenku kúpenú v predpedaji získavá jej majiteľ + 2 V.I.P. vstupenky zdarma.

strekovin_header_2013_SK

V idylickom vinohradníckom prostredí sa zrodila idea o pivničnom festivale, hlavnou úlohou ktorého bolo a je popri založení tradície a vytváraní celospoločenskej hodnoty, oboznámiť širokú verejnosť s “kultúrou vína” (a kultúrnou konzumáciou vína) vo svojom prírodnom prostredí, v spoločnosti úprimných vinárov a šikovných remeselníkov.
Málokedy sa otvára možnosť nielen ochutnať vína špičkovej kvality, ale aj porozprávať sa, zoznámiť sa s výrobcami, vypočuť ich hlboké myšlienky o víne, a to všetko na jednom mieste, v jedinečnej atmosfére, medzi honmi vinohrad. Na rozdiel odo dní otvorených pivníc a iných doterajších možností ochutnávok sme pozvali vinárov – ktorí do svojich vín vkladajú nielen nevšedné vinárske umenie, ale aj kus svojho srdca – aj z iných oblastí Slovenska i zahraničia, aby sa festival stal bezhraničným, aby účastníci mali možnosť porovnať metódu výroby, kvalitu a chuť rôznorodých vín.

Otvorením našich vinohradov pre širokú verejnosť chceme ukázať hodnotu práce vinohradníkov/vinárov – od koreni viniča až po najvzácnejší výsledok ich činnosti: víno.

Bohatým programom Strekovského pivničného festivalu pokračujeme v začatej práci pomáhať rozvoju miestnych kultúrnych a spoločenských tradícií, a podporiť rozvoj cestovného ruchu i agroturistiky v regióne.

Vyjadrite svoj názor