Mesto 2023. 04. 06.

Študenti ZŠ na Rozmarínovej ulici boli účastníkmi fiktívnej dopravnej nehody

Študenti základnej školy na Rozmarínovej ulici boli súčasťou cvičenia Hasičského a záchranného zboru v Komárne, ktoré sa konalo v stredu 5. apríla na parkovisku pri pevnosti. Deti sa počas fiktívnej dopravnej nehody stali figurantmi v nácviku pri dopravnej nehode. Pod vedením učiteľa Mareka Tótha sa nácviku zúčastnilo celkovo 18 detí z triedy 5.A.

Nejeden návštevník historického centra v Komárne spozornel v stredu 5. apríla na hukot hasičských a záchranných zložiek. Ak ste si doteraz mysleli, že išlo o skutočný zásah, tak si môžete vydýchnuť, išlo totiž o nácvik Hasičského a záchranného zboru v Komárne.

„Ako trieda sme boli oslovení Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Komárne, aby sme sa zúčastnili ich taktického cvičenia ako figuranti. Išlo o nácvik zásahu pri dopravnej nehode. Traja žiaci hrali ťažko zranených, kde musela zasahovať aj záchranná služba. Jeden z nich bol dokonca zakliesnený a museli ho vyslobodiť. Ďalší boli v dodávke, oni hrali len ľahko zranené osoby. Nácvik pozostával aj z hasenia požiaru dvoch automobilov,“ informuje učiteľ chémie a biológie Marek Tóth. Celkovo sa nácviku zúčastnilo 18 detí, z toho 14 detí boli figuranti a 4 boli pozorovateľmi.

Čo hovorí na zážitok z cvičenia jedna zo študentiek „Rozmarínky“? „Bolo vzrušujúce, keď ma znehybnili, prikryli a zobrali do sanitky a sanitka ma akože brala do nemocnice. Bol to veľký zážitok, ale dúfam že ho naozaj nezažijem. Je dobré presvedčiť sa, že ľudia, ktorí potrebujú pomoc sú v dobrých rukách,“ opisuje svoje pocity študentka Laura.

„Žiaci boli z nácviku nadšení. Bol to pre nás obrovský zážitok vidieť celý zásah profesionálnych jednotiek na vlastné oči. Ďakujeme za túto príležitosť, vďaka ktorej sme si uvedomili, akú dôležitú rolu má Hasičský a záchranný zbor v našej spoločnosti,“ dodáva na záver učiteľ Marek Tóth.

Zdroj: Marek Tóth