Šport 2017. 03. 21.

Súťaž, vďaka ktorej môžeme len vyhrať

Aj v tomto roku sa Komárno prihlásilo do celoštátnej súťaže pod názvom „Do práce na bicykli“. Cieľom výzvy, ktorej trvanie ohraničuje jeden mesiac, je posadiť do sedadla bicykla čo najviac ľudí. Mesto by okrem cykloturistiky chcelo podporiť aj miestnych cyklistov.
Do výzvy, ktorá bude prebiehať počas mesiaca máj, sa môžu prihlásiť 2- až 4-členné družstvá, aby spoločne zbierali najazdené kilometre. Najúspešnejšie družstvá sa môžu tešiť na ceny, ale súčasne  vyhrávajú všetci ,ktorí sa do súťaže zapojili,  minimálne zlepšenie vlastného zdravia a súčasne prispejú k lepšiemu životnému prostrediu v meste.
„Komárno je síce menšie mestečko, ale už aj u nás je citeľná ranná špička na cestách, dopravné zápchy, či krúženie za vidinou získania miesta na parkovanie. A tak pre všetkých motoristov je tu skvelá príležitosť, vyskúšať alternatívne riešenie, ktoré je v ich prospech“ – uviedol Zlotán Bujna, poslanec mestského zastupiteľstva a vedúci cyklistického spolku Szabadság Vándorai, ktorý sa stal súčasne koordinátorom úloh programu.
Do súťaže sa je možné prihlásiť bezplatne až do 5. mája prostredníctvom webovej stránky www.dopracenabicykli.eu. Tu nájdete aj podrobnosti o súťaži. Program vyhlásil medzinárodný koordinátor cyklistiky ministerstva dopravy, jednou z tvárí tohoročnej výzvy je dokonca mág na bicykli Peter Sagan!
„V minulom roku pribudlo v Komárne viacero cyklostojanov, vďaka tomu sa pokojne môžete vybrať do kina či na oslavu už aj na bicykli. Pracujeme aj na viacerých projektoch v súvislosti s cyklistikou, čo môže v meste i jeho okolí priniesť dôležité napredovanie. Pri rozvoji dopravy a infraštruktúry je potrebné počítať aj s cyklistami“ – uviedol viceprimátor Béla Keszegh.
Cyklistika je rýchla a efektívna forma dopravy, ktorá uľahčuje parkovanie v bezprostrednej v blízkosti cieľa cesty, znižuje stres, blahodarne vplýva na krvný obeh, je účinná pri boji so zbytočnými kilogramami a v neposlednom rade je bicyklovanie „plastickým chirurgom“ vyformovaného „pozadia“.