Ľudia Dél-komárom 2021. 10. 19.

Svetobežník z maďarského Komáromu zdolal Kilimandžáro. Na bicykli!

Svetobežník z maďarského Komáromu urobil niečo, čo nikto iný na svete. Na bicykli zdolal 5895 -metrový vrchol Kilimandžáro – píše kemma.hu.

Viktor Zichó sa 5. októbra vydal na jedinečnú expedíciu. Cieľom bolo dostať sa na vrchol Kilimandžára na bicykli. Cestu objaviteľa mohli mnohí sledovať na sociálnej sieti Kalifa. Tam sa píše, že Viktor splnil neuveriteľnú misiu: vyrazil z Mombasy na pobreží Indického oceánu na dvoch kolesách do Kilimandžára. Asi za osem dní dosiahol vrchol, prekonal 350 kilometrov a takmer 7 500 metrov prevýšenia.

Symbolickým cieľom expedície Viktora Zichóa bolo vzdať hold slávnemu maďarskému africkému prieskumníkovi, poľovníkovi Kálmánovi Kittenbergerovi pri príležitosti 140. výročia jeho narodenia. Počas 350 kilometrov dlhej cesty sa dotkol aj niekoľkých lokalít, ktoré navštívil Kálmán Kittenberger, a na vrch umiestnil stužku národnej farby na pamiatku vynikajúceho maďarského poľovníka a spisovateľa.

Zvláštnosťou expedície je, že extrémny športovec absolvoval celú cestu sám, bez pomoci motorových vozidiel a prešiel na dvoch kolesách asi 4 700 metrov, odtiaľ si svoj bicykel niesol sám na vrchol a potom sa skotúľal z výšky 5 895 metrov.

Viktor sa tak postaral nie len o rekord v rámci Maďarskej republiky ale ide taktiež o jedinečný počin aj vo svetovom meradle.

Zdroj: kemma.hu