Šport 2013. 06. 26.

Szabó Péter sa zrejme vráti do Komárna

FOTO: Richard Petrech
FOTO: Richard Petrech

Bývalý rozohrávač Komárna zo sezóny 2011/2012 je späť v Komárne, informuje o tom stránka maďarskej basketbalovej súťaže. K dohode medzi klubom a Szabó Péterom malo dojsť na žiadosť coacha Františka Róna, ktorý zatiaľ nedošlo. František Rón postupne v spoluprávi s manažmentom skladá tím pre svoju tretiu sezónu v MBK Rieker Komárno. Dohoda je nateraz ústna, pre portál Ahoj Komárno to potvrdil manažér klubu Jozef Paulík.

Péter Szabó odohral v uplynulej sezóne v drese Jaszberenyi 35 zápasov s priemerom 12,3 minúty, 3,3 bodu a 1,1 na zápas, jeho komárňanské štatistiky z rokov 2011/2012 sú 41 zápasov, 5,3 bodu a 1,5 asistencie. V klube z juhu Slovenska získal striebornú medailu, keď Komárňania neuspeli vo finálovej sérií s Prievidzou.

„K zloženiu mužstva sa nechcem zatiaľ vyjadrovať,“ povedal J. Paulík. Aj vlani totiž Péter dokonca podpísal zmluvu, no napokon v Komárne neostal. Nateraz má Komárno ústnu dohodu s 10-11 hráčmi, pričom k definitíve by malo prísť na začiatku júla. „Máme ešte mesiac do začiatku prípravy, zmeny v kádri samozrejme budú a nie malé,“ dodal J. Paulík.