Mix 2019. 09. 07.

Takto si po roku žije Gáborko, srnča z paneláku

Gáborko, lesná hviezda posledného roku, už takmer rok býva na ekofarme na Veľkolélskom ostrove namiesto svojho pôvodného bydliska na štvrtom poschodí paneláku. Po roku sme znovu vyhľadali mláďa aj jeho pôvodného majiteľa, aby sme čo najviac zistili o novom domove a ich vzťahu.

Už viac ako rok prešiel od vtedy, ako sme písali o Gáborkovi, komárňanskom srnčom mláďati, ktoré bývalo na štvrtom poschodí v panelovom dome. Vtedy sme spoznali príbeh mláďaťa a jeho majiteľa. Srnčaťa sa Gábor ujal po tom, ako mláďa utrpelo zranenie, meno tak dostalo po majiteľovi. Príbeh zraneného srnčaťa sa po médiách rozšíril ako vírus a z pár týždňového Gáborka sa stala mediálna hviezda.

Po čase Gáborko našiel nový domov, a to na ekofarme na Veľkolélskom ostrove, ktorý sa od Komárna nachádza približne 15 kilometrov. Pred pár dňami sme vyhľadali Gábora, pôvodného majiteľa mláďatka, a spoločne sme navštívili Gáborka.

Aj napriek tomu, že srnča v pohybe obmedzuje zranenie nohy, ktoré utrpel pri nehode, sa očividne na ekofarme cíti dobre a svojho pôvodného majiteľa privítal s láskou. To ani nie je nijak prekvapivé, nakoľko Gábor pravidelne navštevuje srnča v novom domove.

Od Gábora sme sa tiež dozvedeli, že srnča má za suseda tiež ranené zvieratko, a to bociana so zlomeným krídlom.

V dnešnom rýchlom svete bolo naozaj dobré vidieť, že sú veci, ktoré sa nemenia…ako napríklad láska Gáborovho vnúčika voči Gáborkovi alebo apetít mláďatka. Jeho obľúbeným jedlom je totiž stále banán.