Mix 2017. 08. 03.

Takto vyzerá komárňanský Kaufland po novom

Spoločnosť Kaufland sa rozhodla pre modernizáciu ďalšej z predajní. Na inovácie, ktoré poskytnú značné navýšenie komfortu pri nákupe sa tak môžu tešiť už aj obyvatelia mesta Komárno. V predajni na zákazníkov čaká hneď niekoľko pozitívnych zmien – voľnejší pohyb v predajni, nižšie umiestnené regály, urýchlenie nákupu, ale aj viac priestoru na jeho samotnú realizáciu.

Alfou a omegou pri nákupe každého zákazníka je síce vždy čerstvý sortiment, no veľmi dôležité sú aj pozitívne emócie a pohoda, ktoré zákazníka sprevádzajú počas každého nákupu. Takýmto balíčkom hodnôt sa riadi spoločnosť Kaufland, ktorá pravidelne inovuje štandard svojich predajní. Tentokrát sa zmeny dotkli mesta Komárno, v ktorom sa zákazníci môžu tešiť na viacero pozitívnych zmien.

„Pri modernizácii tejto predajne sme sa opäť zamerali napríklad na zriadenie oddelenia s tovarom na malý rýchly nákup, zníženie maximálnej výšky regálov, ale aj na zvýšenie voľnosti pohybu aplikáciou nového, prehľadnejšieho konceptu regálov a celkového usporiadania sortimentu. Primárnym cieľom týchto inovácií je nielen zvýšenie komfortu pri nákupe, ale aj samotná kultúra predaja,“ uviedol na margo inovácií Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Pohodlnosť a rýchlosť nákupu podporuje viacero inovácií. Jednou z nich je už samotný vchod do predajne, ktorý sa spoločnosť rozhodla rozšíriť tak, že zákazník sa hneď po príchode ocitne v zdravom oddelení ovocia a zeleniny. Rýchlosti nákupu každého obyvateľa tohto mesta pomôže aj odstránenie stredovej regálovej steny, ktorá dáva zelenú pohybu krížom cez celú predajňu, ale aj medzi jej jednotlivými oddeleniami.


Zákazníci sa môžu tešiť aj z úplne nových prehľadných regálov, dizajnu Informácií a vstupu do predajne, ale aj nových pokladní, ktoré spoločnosť Kaufland doplnila aj o tie samoobslužné. Okrem toho, pekáreň, ktorá je súčasťou každodenných nákupov sa nachádza hneď za oddelením ovocia a zeleniny.

A mrazený tovar je umiestnený priamo pri pokladniach. Nákup sa tak stáva jednoduchším, intuitívnejším a otázkou minúty.


Zákazníkom je k dispozícii predajná plocha o rozlohe zhruba 2 642 m2. Areál predajne sa rozprestiera na pozemku s celkovou rozlohou 13 271 m2, zastavaná plocha z toho predstavuje približne 4 275m2.

Spoločnosť Kaufland
Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1230 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy Kaufland ponúkajú rôznorodý sortiment a atraktívne privátne značky. To, že Kaufland patrí medzi top značky na slovenskom trhu dokazujú aj ocenenia Najzamestnávateľ roka v kategórii obchod a služby (2016), Slovak Superbrands Award (2015, 2016, 2017), Najdôveryhodnejšia značka (2016) a Zodpovedný predajca (2016). V rámci spoločenskej zodpovednosti je okrem iných aj dlhoročným partnerom Slovenského Červeného kríža. Dôležitým faktorom je aj ochrana životného prostredia a rôzne ekologické projekty, ktoré firma realizuje.

Viac informácií na: www.kaufland.sk