Mix 2019. 07. 22.

Termálne kúpalisko v Patinciach očakáva svojich návštevníkov s bazénmi plnými sviežej vody, tobogánovým svetom a náučným chodníkom

Kúpalisko v Patinciach, ktoré je od Komárna vzdialené iba 15 kilometrov, si v poslednom roku vytýčilo za prvotný cieľ návrat k prírode. Túto myšlienku dnes predstavuje trojica malých jazierok v podobe menšieho náučného chodníka. Okrem tohto sa avšak návštevníci môžu stretnúť aj s viacerými novinkami v areáli kúpaliska. 

Myšlienka realizácie jazierok na kúpalisku uzrela svetlo sveta už minulý rok kedy sa vedenie kúpaliska rozhodlo, že chce klásť väčší dôraz na prírodné hodnoty. „Toto je jeden výnimočný a elegantný spôsob návratu k prírode. Kúpalisko v Patinciach sa nachádza obďaleč od mestského ruchu a týmto počinom sme chceli symbolizovať jeho polohu v náručí prírody,“ povedal v spojitosti s novinkami generálny riaditeľ Termálneho kúpaliska v Patinciach Peter Boncsek.

Tri spojené jazierka sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti tobogánového sveta. V jazierkach sa nachádzajú rôzne druhy rýb, žiab a užoviek a popri nich sú vystavené viacjazyčné náučné tabule, ktoré návštevníkom pomôžu v orientácii. „Vyhotovením jazierok so živočíchmi sme istým spôsobom chceli vytvoriť náučný chodník, ktorý by oslovil aj najmenších. V jazierkach môžeme nájsť rôzne druhy rýb ako napríklad jeseterov, zlaté rybky, kapry, gupky ale aj žaby, korytnačky či užovky. V spojitosti s jazierkami sa nám podarilo prilákať aj pár rybárikov riečnych,“ hovorí hrdo Peter Boncsek.

V areáli sa nachádza aj najvyšší tobogánový svet v regióne, ktorý sa spája z troch tobogánov a má veľký úspech u malých aj veľkých. Tobogán Anakonda uvíta s celkovou dĺžkou 90 metrov a výškou nad 10 najmä dobrodružných návštevníkov, z výšky 6,5 metrov sa o prílev adrenalínu postará Kamikaze a 2,5 metrov široký supertobogán je už pár rokov najväčším obľúbencom detí a rodín.

Najväčšou výhodou najjužnejšieho kúpaliska na Slovensku je jednoznačne pravidelný prísun čerstvej vody do bazénov. Patince má v letnom období pre návštevníkov pripravených 8 vonkajších a 5 vnútorných bazénov. „V podstate disponujeme neobmedzeným zdrojom vody, takže bazény môžeme pravidelne napúšťať vodou, ktorá má stále 27°C. Je možnosť zakúpenia si aj „All Inclusive“ vstupenky, ktorá zaručuje vstup na kúpalisko aj do wellness časti, tak je možné využiť všetky bazény,“ povedal generálny riaditeľ.

Na Termálnom kúpalisku v Patinciach sa aj tento rok bude pravidelne konať, (najmä) medzi mladými  obľúbená, bazénová párty. Každý piatok je pre návštevníkov pripravené večerné kúpanie spojené s hudbou až do noci, o ktorú sa postará Dj.

Pozornosť venujú tiež aj najmenším, aj pre nich si totiž pripravili novinky. „Nedávno sme spojazdnili elektronický vláčik, ale aj jazierka, bazény s menšími tobogánmi a ihrisko sú tiež veľkými favoritmi v kruhoch najmenších,“ priblížil ďalšie novinky Peter Boncsek.

V areáli kúpaliska sa nachádzajú aj nové služby, ktoré sa starajú o spestrenie stravovacích možností pre návštevníkov. „Svoje brány otvorili aj stánky s občerstvením a nápojmi. Sme hrdí na náš lángoš, ktorý je podľa nás jeden z najlepších v regióne, ale okrem toho tu tiež máme pizzu, hamburger, gyros, trdelník a aj cukrovú vatu. Pre tých, ktorí bez čakania chcú zahnať hlad sme spojazdnili aj automat na bagety,“ povedal na záver generálny riaditeľ kúpaliska v Patinciach.

Vstupné na kúpalisko sa ani tento rok nezdražovalo. Pre dospelých to predstavuje 6 eur na deň, kým pre deti a dospelých pri vstupe po šiestej večer sú to 3 eurá. Deti do jedného roka majú vstup na kúpalisko zdarma.