Región Dél-komárom 2021. 07. 21.

Termálne kúpele Brigetio ponúkajú široké spektrum liečebných procedúr

Liečivá voda v Komárome patrí medzi jedinečnosť v regióne. Obsahuje vápno, kyselinu uhličitú a sulfidové ióny, ktoré sú obzvlášť vhodné na liečbu chronických chorôb pohybového aparátu, gynekologických zápalov, ale môžu byť tiež liekom na ťažkosti so psoriázou.

„Keďže kúpele Brigetio boli pred niekoľkými rokmi vyhlásené za kúpele, tak teraz môžeme prijímať pacientov z celej krajiny. Hovoríme o takých hostí, ktorí sa sem pravidelne vracajú, keďže sami sa zbavili niektorých chorôb alebo znížili ich prejavy,“ informovala Dr. Eleonóra Németh, hlavná reumatologička a fyzioterapeutka.

V kúpeľoch pôsobí aj Nemocnica Jánosa Selyeho, takže sú k dispozícii aj balneoterapeutické služby. Dostupné sú tak terapeutické masáže, lekárske zábaly, masáže podvodnými vodnými lúčmi, podvodná gymnastika, ako aj rôzne elektrické procedúry a fyzioterapeutické procedúry. Okrem nich sa na liečebnom oddelení kúpeľov nachádza aj reumatologická klinika.

„Ak má niekto problémy s pohybovým aparátom, tak v prvom rade by sa mal obrátiť na obvodného lekára, keďže je potrebná konzultácia s lekárom a až potom môže pacient navštíviť kúpele Brigetio,“ dopĺňa vedúca lekárka.

Fond sociálneho poistenia v Maďarsku umožňuje osobám, ktoré potrebujú liečbu, využiť uvedené služby 15-krát ročne, ak to predpíše reumatológ.

(Zdroj: komarom.hu)