Mesto 2012. 07. 13.

Tesco prevezme Hypernovu v Komárne

Hypermarket a čerpacia stanica prejdú pod britský reťazec od polovice septembra

Hypermarket a čerpaciu stanicu spoločnosti Hypernova v Komárne prevezme od 17. septembra Tesco Stores, informovala stránka etrend.sk. Dokumenty o prevzatí podpísali obe spoločnosti tento týždeň. V rámci transakcie Tesco na seba preberie záväzky súvisiace so zamestnancami pracujúcimi v daných prevádzkach, uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Tesco získava hypermarket s predajnou plochou 2 660 m² a tiež čerpaciu stanicu pri obchode. Po rekonštrukcii a rebrandovaní na Tesco bude prevádzka pre zákazníkov otvorená sedem dní v týždni od 6.00 do 22.00 hodiny a čerpacia stanica bude otvorená 24 hodín denne.

Ide o prvú akvizíciu hypermarketu spoločnosťou Tesco na Slovensku od vstupu na trh v roku 1996, keď kúpilo sieť obchodných domov predtým vlastnených spoločnosťou K-mart. Finančné náležitosti transakcie sa spoločnosti rozhodli nezverejňovať.

„Získanie prevádzky v Komárne je v súlade s našou stratégiou, ktorou je rozvoj obchodnej siete,“ uviedol generálny riaditeľ Tesco Stores.

Spoločnosť Ahold, ktorá na Slovensku prevádzkuje hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert, oznámila v roku 2006 odchod z trhu, no nakoniec si to rozmyslela. Tesco sa zas v tom čase usilovalo o prevzatie štyroch hypermarketov francúzskej siete Carrefour na slovenskom trhu, no narazilo na odpor Protimonopolného úradu, ktorý transakciu zamietol. Reťazec sa napokon vzdal možnosti odvolania voči rozhodnutiu úradu.

TEXT: etrend.sk