Región Dél-komárom 2021. 05. 18.

Torta z Komáromu je opäť vo finále!

Súťaž „Torta Maďarska“ oslavuje 15ty ročník svojej existencie. Medzi najlepšie torty sa opäť zaradilo dielo cukrára Ádáma Sztaracseka z Jánoska cukrárne v Komárome. Víťazná torta sa vyhlási 20. augusta.

Cukrár sa prihlásil do prestížnej súťaže už piatykrát. V roku 2018 jeho torta „Komárňanské dievčatko“ získalo hlavný titul – Torta Maďarska, pričom v roku 2020 sa jeho torta opäť ocitla na poprednom druhom mieste.

Tohtoročná torta, ktorá sa ocitla vo finále sa nesie pod názvom Zlatá ríbezľa. Cukrár prezradil, že torta obsahuje zložky ako blond čokoláda, tonkové bôby, želé z červených ríbezlí, mandle  a  lieskové orechy. Mimochodom, tento rok sa do súťaže „Torta Maďarska“ prihlásilo 33 cukrárov, z ktorých päť sa na základe návrhu odbornej poroty prebojovalo do finále.

Ádám Sztaracsek sa so svojou tortou zapojil aj v rámci výstavy „Jeden s prírodou“. Základ jeho torty „História husára Hunyadiho“ tvoria gaštany, želé z červených ríbezlí v červenom víne a lieskové orechy. Aj táto torta bude dostupná v Komárome od 20. augusta.

Zdroj: komarom.hu

Foto: cukraszat.net