Región Dél-komárom 2023. 01. 24.

Tourinform Komárom rozširuje svoje portfólio o turistické výzvy

Kancelária Tourinform Komárom tento rok všetkých víta tematickými zájazdmi a výzvou. Vedúci kancelárie Tamás Proczeller uviedol, že tematické zájazdy, ktoré sa začali minulý rok a veľmi rýchlo sa stali populárnymi, budú organizované aj tento rok a v podstate počas sezóny – od mája do septembra – sa budú konať 2 zájazdy mesačne, uvádza komarom.hu.

Novinkou je, že celá ponuka zájazdov bude od začiatku februára dostupná na stránke  iranykomarom.hu, takže záujemcovia si už na začiatku sezóny môžu prehodnotiť, ktorých programov sa chcú zúčastniť. Ďalšou novinkou je, že od tohto roku chcú zaviesť možnosť platby za zájazdy online. Tento rok bude prvý turnus organizovaný na sobotu 18. februára v súvislosti so Svetovým dňom turistických sprievodcov.

Tento rok sa mesto zapojí aj do Cestovateľskej výstavy, ktorá sa bude konať od 23. februára v Budapešti na Hungexpo.

Komárom Challenge sa tento rok uskutoční prvýkrát, čo bude stredne náročná, pestrá, celodenná túra. Program začína spoločnou, hudobnou rozcvičkou v dobrej nálade z Jókaiho hája. Štvorčlenné tímy odtiaľto bicyklujú na ostrov Szent Pál, kde budú pokračovať v prehliadke pešo a vyhľadajú rôzne objekty na základe bodov GPS. Z ostrova prejdú na voľnú pláž v Koppánymonostore, kde pokračujú v programe Komárom Challenge v štvormiestnych kanoe poveslujú na Dunaji. Lezenie na stenách a airsoft čaká na turistov v pevnosti Monostori, pri bašte Dunaja. Po programoch organizovaných v pevnosti sa účastníci opäť vydajú na vodu, dotýkajúc sa ostrovov v Szőnyi, až po prístavisko lodí v Almásfüzitő. V Almásfüzitő navštívia rímsky tábor Azaum, kde sa Komárom Challenge skončí pohostinstvom.

Zdroj: komarom.hu