Región Dél-komárom 2024. 01. 30.

Tourinform v južnom Komárome začína rok dvoma tematickými zájazdmi

Vo februári začína Tourinform v Komárome rok dvoma tematickými zájazdmi. Prvý začína 10. februára o 10.00 h pred úradom. Spýtali sme sa office manažéra Tamása Proczellera.

„Tento rok pripravujeme ešte viac tematických zájazdov. Vo februári začneme prechádzkou mestom. Do programu s názvom Komárom – mesto na dvoch brehoch Dunaja sa môžete prihlásiť na iranykomarom.hu. Pozývam všetkých, aby boli súčasťou tohto skvelého kultúrneho výletu! Skupina sa zúčastní, dúfame, nezabudnuteľnej pešej túry, počas ktorej prejdeme z maďarského Komáromu na ulicu Nádor v slovenskom Komárne, kde nám náš sprievodca porozpráva o histórii mesta, jeho významných udalostiach a osobnostiach.

Po prehliadke Komárna prehliadku zakončíme v návštevníckom centre dedičstva Brigetio, kde si okrem stálej expozície z doby rímskej môžete pozrieť okrem iného aj dočasnú výstavu o výstavbe mesta,“ povedal vedúci kancelárie Tamás Proczeller.

Mimochodom, Tourinform tento rok organizuje ešte viac tematických prehliadok, takže nebude chýbať zelená prehliadka, môžeme s nimi navštíviť Národný žrebčín Bábolna, ale nebudú chýbať ani jazdy na konskom záprahu a početné historické prehliadky so sprievodcom.

Od Tamása Proczellera sme sa dozvedeli aj to, že túra so začiatkom 10. februára je naplánovaná na približne 4,5 kilometra. Skupinu vedie turistický sprievodca.Program je plánovaný na 3 hodiny, ale odporúča sa zvoliť vhodné oblečenie a obuv. Programu sa môžu zúčastniť len registrovaní záujemcovia, do ktorého sa môže prihlásiť maximálne 50 ľudí!

Registrácia a ďalšie informácie TU !

Zdroj: sziakomarom.sk