Mix Dél-komárom 2023. 05. 15.

Tourinform v Komárome organizuje prechádzku do prírody

Tourinform v Komárome nesedí na vavrínoch ani na minútu, najbližšia prechádzka do prírody sa bude konať na počesť Dňa vtákov a stromov počas 20. mája.

„V rámci programu môžu účastníci spoznať flóru a faunu Jókaiho parku, námestia Szabadság, Méntelep a jazera Rüdiger. Cieľom nášho programu je priblížiť rodinám prírodu, spoznať stromy, kríky a kvety, okolo ktorých každý deň prechádzame. Na konci programu spoločne zasadíme „strom života“ pri jazere Rüdiger, ktoré je možné navštíviť rok čo rok, čím sa vytvorí akási tradícia. Účastníkom programu podarujeme aj suvenírovú kartu,“ povedal Tamás Proczeller, office manager.

Stretnutie sa uskutoční 20. mája o 9.30 h v kancelárii Tourinform. (Komárom, Igmándi út 2.).

O cenách sa dozviete viac tu. Do 12 rokov je účasť ZDARMA! V cene je zahrnutá prechádzka so sprievodcom aj náklady na pamätnú tabuľu a výsadbu stromov.

„Pre tých, ktorí si chcú po prechádzke vychutnať chutný obed, odporúčame Tó csárda alebo Reštauráciu Pingvin, ktoré sa nachádzajú priamo pri jazere Rüdiger. Záujemcov čaká v sobotu popoludní aj Hviezdicová pevnosť, kde si môžu prezrieť zbierku replík antických a stredovekých sôch Múzea výtvarných umení,“ dodal organizátor.

Ako je uvedené v popise programu tematickej prechádzky vyššie, Komárom kladie veľký dôraz na zelený prístup. Nedávno bolo mesto obohatené o krásnu publikáciu, tiež už bola dokončená mobilná aplikácia ZöldKomárom a pred pár týždňami sa k nám dostala publikácia ochrany prírody Zöld Komárom. Obe predstavujú Komárňanom a návštevníkom mesta zelené poklady mesta. O pár týždňov bude slávnostne otvorený aj nový náučný chodník na ostrove Szent Pál.

Zdroj: komarom.hu