Región Dél-komárom 2024. 03. 13.

Tourinform v maďarskom Komárome chystá výlet na ostrov Sv. Pavla

23. marca sa milovníci pohybu a prírody môžu tešiť na skupinový výlet na ostrov Sv. Pavla v mestskej časti Komáromu – Koppánymonostor pod taktovkou kancelárie Tourinform.

Ostrov je jedným z prírodných divov nášho mesta! Oplatí sa to preskúmať, alebo, ak ste tam už boli, oplatí sa túto oblasť navštíviť znova, keďže ostrov nám zo sezóny na sezónu neustále ukazuje novú tvár. Objavme spolu živý svet močiarov a slatín, ktoré sú v objatí Dunaja skutočnou vzácnosťou. Nie je náhoda, že ostrov Szent Pál inšpiroval aj klasiku Móra Jókaiho Zlatý muž. Spoznajte históriu 200-ročných topoľov čiernych v hájoch s mäkkými a listnatými drevinami. Skrátka, poďme tam, kam chodia len vtáky,“ Tamás Proczeller z kancelárie Tourinform.

Prehliadka začína o 9:45 od informačnej tabule oproti autobusovej zastávke vo Fácáne, ktorá je dobre dostupná autom alebo bicyklom. Ak prídete MHD, môžete využiť autobus 2T, ktorý odchádza z autobusového terminálu v Komárome o 9.05 h. Musíte vystúpiť na zastávke Fácán telep. V prípade spiatočnej cesty autobus odchádza z danej zastávky o 12:58 hod.

„Prehliadka začína od vchodu do Koppánymonostor, námestie Fenyves, skupinu vedie sprievodca, ktorý je so skupinou po celý čas. Prechádzka je naplánovaná na 3 hodiny, je nenáročná a vedie prevažne rovinatou krajinou. Dôležité je vybrať si správne oblečenie a obuv,“ dodal vedúci kancelárie.

Prihlásiť sa môžete na nasledujúcom odkaze.