Mesto Dél-komárom 2022. 11. 24.

Tourinform v maďarskom Komárome pripravila zájazdy s adventnou tematikou

Kancelária Komáromi Tourinform pravidelne organizuje tematické zájazdy. Záujemcovia sa mohli okrem iného prejsť po pevnostnom systéme a vyšantiť sa na ostrove sv. Pála. Pevnosť Monostori je z dôvodu nakrúcania zatvorená, a tak sa záujemcovia na tematickej prehliadke 19. novembra prechádzali po pevnosti po náučnom chodníku pomenovanom po Jánosovi Gyurkóovi, uvádza komarom.hu.

Vedúci kancelárie Tourinform Tamás Proczeller uviedol, že  počas prehliadky sa záujemcovia mohli dozvedieť aj o sovietskej okupácii, filmových natáčaniach a, samozrejme, o pevnosti Monostori.

„Účastníci prešli až na južnú a západnú baštu, čo im umožnilo vidieť obrovskú pevnosť zhora. Viac ako päťdesiat turistov, ktorí chceli spoznať naše mesto, tentokrát čakala skôr informačne bohatá ako dlhá prehliadka. Okrem iných prišli návštevníci z Tatabánye, Budapešti a dokonca aj z Vasskej župy,“ dodal vedúci kancelárie.

Kancelária Tourinform pripravuje aj adventné tematické zájazdy. Počas minuloročnej prechádzky navštívili posvätné miesta, tento rok pracovníci úradu pripravujú niečo špeciálne, podľa plánov si záujemcovia budú môcť naše mesto pozrieť z vláčika.

Zdroj: komarom.hu