Región Dél-komárom 2021. 05. 26.

Tourinform v maďarskom Komárome sa dočkal obnovy

Kancelária, ktorú prevádzkuje Komáromi Városmarketing Kft., sa okrem nového imidžu dočká aj viacerých nových služieb a publikácií – píše komarom.hu.

„Epidémia koronavírusu spôsobila, že sa sektor cestovného ruchu v Komárome ocitol v zložitej situácii, ale dúfame, že toto obdobie sa pomaly stane minulosťou a naše mesto bude opäť plné života a turistov. Rozvoj sa nezastavil ani počas obmedzení. Počas renovácie kancelárie Tourinform sa okrem vymaľovania vymenila aj podlaha a nábytok. Cieľom investície bolo vytvoriť modernejšie prostredie pre návštevníkov,“ uviedla poradkyňa pre cestovný ruch Nikolett Nagy.

Okrem vonkajšej renovácie bola kancelária rozšírená aj o množstvo nových služieb: okrem hotovosti môžete platiť aj kreditnou kartou a v kancelárii bol zriadený aj detský kútik. Televízia Duna-Gerecse  predstavuje turistické zaujímavosti regiónu a  televízia Komárom  propaguje zaujímavosti, pamiatky a aktuálne dianie v meste.

„Mesto sa obohatilo o nový slogan a logo so znením ´Komárom – bezhranične dobré mesto´ a o nové publikácie. Bola vydaná turistická informačná brožúra Sprievodca po Komárome. Návštevníci môžu publikáciu nájsť v kancelárii Tourinform, v kúpeľoch Brigetio, v ubytovacích zariadeniach a reštauráciách. Po otvorení bude čoskoro k dispozícii v Maďarskom jazdeckom divadle a pevnosti Monostor“, dodala  Nikolett Nagy.

Sprievodca po Komárome je k dispozícii  nielen v tlačenej podobe, ale aj na internete na  www.iranykomarom.hu  a  www.komarom.hu. Na neustále sa  vyvíjajúcom webe iranykomarom.hu  nájdete aj internetový obchod, kde  si môžete kúpiť aj suveníry súvisiace s Komáromom a remeselnými výrobkami z Komáromu a okolia. Na  facebookovej stránke kancelárie Tourinform bol tiež zriadený Facebook Shop a  tiež bola založená skupina, kde môžu miestni podnikatelia a stravovacie zariadenia zdieľať svoje aktuálne udalosti, novinky, udalosti alebo dokonca svoju dennú ponuku.

Nikolett Nagy zdôraznila, že sa na sezónu pripravujú novinky, medzi ktoré patria flashmoby propagujúce Komárom, okružné cesty, výlety alebo propagujúce videá.

Zdroj: komarom.hu