Mesto 2018. 03. 08.

Tragická dopravná nehoda: Zomreli dve ženy

K dopravnej nehode došlo dnes ráno 8.3.2018 krátko po šiestej hodine v Komárne na Rákocziho ulici pred Vážskym mostom.

80 ročný vodič osobného motorového vozidla BMW X3 z doposiaľ presne nezistených príčin zrazil na priechode pre chodcov dve chodkyne vo veku 60 a 44 rokov. Obidve ženy boli s ťažkými zraneniami prevezené do nemocnice, kde zraneniam podľahli.

Vodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Presnú príčinu, okolnosti ako aj mieru zavinenia vyšetrujeme, ako prečin usmrtenia. K vyšetrovaniu dopravnej nehody bude pribratý znalec z odboru cestnej dopravy.

Vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky k mimoriadnej opatrnosti na cestách. Na vodičov apelujeme, aby vždy prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas.

Každý účastník cestnej premávky, vodič vozidla, cyklista aj chodec, by si mal uvedomiť svoju zodpovednosť, ktorú na seba berie, ak sa pohybuje po cestách. Prostriedkom je zodpovedné dodržiavanie predpisov, ohľaduplnosť, tolerantnosť a nepreceňovanie svojich schopností.

– Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre –