Mesto 2015. 03. 20.

Tržnica oslavuje 20. výročie otvorenia

Mestská tržnica, neprehliadnuteľný komplex nášho mesta, slávi tohto roku svoje 20. výročie existencie. Výstavbu Nákupného centra Komárno realizovali majitelia nehnuteľnosti s aktívnou podporou mesta v rokoch 1992 – 1995. Tržnica svoje brány širokej verejnosti otvorila 16. februára 1995 a na ploche 2134,57 m2 zastrešuje celkovo 116 prevádzok.

Predseda združenia Trhovník Alfréd Tóth uviedol, že pôvodný zámer pri výstavbe budovy bol prevádzkovať na prízemí stánky so zeleninou, ovocím, kvetmi a na poschodí mali byť butiky. Ako to však už v realite chodí, počas výstavby sa plán podstatne zmenil a tržnicu otvorili v podobe, ako ju poznáme aj dnes.

Čo sa počas dvadsiatich rokov existencie tržnice zmenilo a poskytuje tie isté služby, aké aj pred 20 rokmi?
Viac menej poskytuje, aj keď nie každá prevádzka má toho istého majiteľa alebo ten istý sortiment, ako pred rokmi. V jednotlivých predajniach sa menili užívatelia a tí menili aj svoje podnikanie, ponúkané tovary a služby. V rokoch 1998 a 1999 sa majitelia odhodlali k výstavbe átria. Nová, elegantnejšia časť mala budovu zatraktívniť, urobiť ju príťažlivejšou.

Čo sa ale nikdy, nezmenilo, je význam Tržnice, ktorá stojí na Kossuthovom námestí. „Komárňania tu nájdu všetko pod jednou strechou. Teší nás, že napriek slabšej kúpyschopnosti obyvateľov nášho mesta a okolia, je práve u nás najživší pohyb. Samozrejme, ak nepočítame klasické nákupné centrá,“ hovorí predseda združenia. Zákazníci tu podľa neho nájdu široký sortiment rôzneho tovaru a služieb. „Predajne potravín, mäsiarstva, pekárenské výrobky, drogérie, oblečenie, obuv, módne doplnky, bytový textil, suveníry, hračky, bicykle, a rôzne služby ako je kaderník, krajčír, kozmetika, manikúra, pedikúra, fotolab, videopožičovňa, realitné kancelárie, účtovné a poisťovacie služby, ako aj stánky s rýchlym občerstvením,“ vyčerpávajúco menuje pán Tóth.

K dvadsiatym narodeninám organizuje združenie Trhovník veľkú zlosovaciu akciu. „Každý, kto nakúpi tovar v hodnote minimálne 3 eur, môže na pokladničný blok napísať svoje kontaktné údaje a vhodiť ho do urny,“ predseda združenia. Zberné urny budú umiestnené pri každom východe z budovy Tržnice. Akcia trvá do 29. apríla 2015 a verejnosti prístupné zlosovanie prebehne 30. apríla 2015 od 10:00. „Pripravených je množstvo cien, každá prevádzka prispieva do akcie či už nákupnou poukážkou alebo vecným predmetom. Združenie Trhovník do súťaže venoval televízor, chladničku s mrazničkou, vysávač, fotoaparát a tablet. Každého srdečne pozývame,“ dodáva predseda združenia.