Šport 2011. 11. 23.

Ubráni Komárno perimeter a Anthonyho Jonesa?

Komárno sa chce šplhať v tabuľke, Handlovej ide karta spoza oblúka.

Dnes pokračuje Extraliga basketbalistov svojim 15. kolom, v ktorom MBK Rieker Komárno privíta na domácej palubovke Handlovú. Keď na seba v 6. kole títo súperi narazili, Komárno nenastúpilo do zápasu na pôde súpera ideálne, za čo najviac hovorí vedenie Handlovej 10:0 zo štvrtej minúty zápasu. Komárno napokon prehralo prvú časť hry vysoko 29:17 a podobný náskok si domáci udržiavali až do štvrtej štvrtiny. Komárnu sa podarilo znížiť na 4 body, minútu pred koncom prehrávali Obuvníci len o 3, no obrat sa napokon nekonal, Baníci vyhrali 86:82.

Domácim Baníkom v spomínanom úvode padli aj dve trojky, čo ale vôbec nie je náhoda. Vo vtedajšom zápase síce vsietili napokon ‚iba‘ 7 striel spoza perimetra, no v posledných stretnutiach disponujú priam erupciou striel za tri body. V druhej sérii zápasov majú Handlovčania zaujímavé štatistiky spoza oblúka – 8/36 v Prievidzi, doma s Nitrou 4/16, vo víťaznom zápase so Žilinou 10/27, v Leviciach 12/26 a v poslednom zápase so Spišskou Novou Vsou 18/28.

Impresívne štatistiky dosahuje v tíme Baníkov americký guard Anthony Jones, ktorý v zápasoch takmer neschádza z ihriska! Za viac ako 37 minút na ihrisku obvykle nastrieľa 29 bodov (pri skvelej streleckej úspešnosti 51,3% z poľa, 42,5% spoza perimetra a 84,6% z čiary trestných hodov), nazbiera 5 doskokov a 6 asistencii. Pozor si ale treba dať aj na ďalších hráčov – najmä Seana Hamptna, ktorý sa na Slovensku už rozkukáva a v posledných troch zápasoch vsietil viac ako 20 bodov, a miláčika každého publika Milana Goliana :)

Tréner Komárňanov Peter Bálint ohodnotil pre portál basketbal.cz dnešného súpera takto: „Handlová v posledných zápasoch hrá veľmi dobre a vo veľkej pohode. Ústrednými postavami družstva sú najmä americkí hráči a teda jednou zo základných úloh bude práve pokrytie týchto nebezpečných strelcov. Druhým faktorom, ktorý môže rozhodovať o výsledku stretnutia je, na akom počte sa nám podarí zastaviť veľmi úspešnú trojkovú streľbu Handlovčanov.“

Handlová podľa posledných správ nemôže počítať s v Komárne populárnym Ivanom Barišičom, z tímu sa musel porúčať dlhodobo zranený Peter Terlanda. Bálint môže podľa všetkého počítať so všetkými hráčmi.

Tak dúfajme, že nám MBK Rieker Komárno v spolupráci s Anthonym Jonesom predvedú strujúce basketbalové divadlo so šťastným a najmä víťazným záverom pre Komárno.