Blog 2012. 01. 27.

Účinky a význam palivových prísad

Na trhu sa objavila nová značka aditivovaného paliva Diesel Power+. Vznikol v spolupráci JURKI-HAYTON s.r.o. s Eco Power Plus s.r.o., a plánovaný je predaj na čerpacích staniciach Jurki.  Skúšobná prevádzka bola spustená na ČS JURKI v Hurbanove na Komárňanskej ceste. Na aditivovanie kvalitnej nafty sa používa výrobok EPP DFT 1500, ktorú firma Eco Power Plus s.r.o. dováža z USA.
Skúsenosti s prísadou má aj Tibor Bugár, majteľ spoločnosti Tibor Bugár Autodoprava, ktorá sa okrem medzinárodnej nákladnej automobilovej dopravy zaoberá aj poskytovaním parkovacích kapacít a služieb s tým spojených, ako aj predajom osobných a nákladných vozidiel.

Kedy a ako ste sa stretli prvýkrát s prísadou?
Ak sa dobre pamätám, tak koncom roka 2010 ma oslovil majiteľ firmy Eco Power Plus s.r.o., že by mi rád predstavil produkt na aditiváciu palív. Bola to novinka na slovenskom trhu, ktorú som vnímal, ako možnosť, tak sme si dohodli termín stretnutia. Po presvedčivom prezentácii som si rozhodol otestovať prísadu aj v praxi.

Akým spôsobom ste testovali látku?
Podľa miešacích pomerov sme pridávali prísadu k nafty, ktorú sme tankovali do tých istých áut istý čas. Vozidlá absolvovali tú istú trasu s tým istým nákladom, za priemerne istých podmienok.

Boli výsledky testov priaznivé?
Úspora paliva bola jednoznačná. Po zhrnutí trojmesačných výsledkov sme vykázali úsporu paliva 2,5 l./100 km, čo u tých vozidiel predstavovalo zníženie spotreby okolo 5%. A to už je značný rozdiel! Úspora paliva vedie k úsporu peňazí, hlavne ak vychádzame z cien palív.

Bolo úspešné zaradenie používania prísady EPP DFT 1500 vo Vašej firme?
Jednoznačne áno. Nielenže sa vylepšili parametre palív, ale aj emisie jednotlivých vozidiel sa znížili a zlepšila sa aj chod a zaťažiteľnosť motorov. Každým motoristom môžem len odporúčať!

Diesel Power+  je palivo, ktoré spĺňa očakávania aj tých najnáročnejších. Okrem schopnosti znížiť spotrebu má aj čistiacu funkciu, nakoľko v nádrže sa nedovolí tvorbe rias a baktérií, zabráni tvorbe sadzí v spaľovacej komore, na ventiloch a zníži množstvo sadzí vo výfukových plynoch (emisia). Maže elementy, vyrieši problémy so stuhnutím paliva a zvýši zaťažiteľnosť motorov. Je cenovo prístupný, pripravený pre všetky vznetové motory a odporúčaný každým motoristom na „diesel“.

_____________________________________________________________________________________________________

Tibor Bugár Autodoprava, 1202 Trstice 925 42, SR, e-mail: info@odobratevozidla.sk, tel.: +421-908-719133, www.odobratevozidla.sk

Vyjadrite svoj názor