Región 2023. 02. 10.

Ukrutný čin v okrese Komárno: Muž mal dobiť psa na smrť

To, že ľudská krutosť nemá hraníc sa bohužiaľ potvrdilo minulý rok aj v okrese Komárno. Vyšetrovateľ enviropolície v Nitre obvinil muža z okresu Komárno za prečin týrania zvierat. Prípad sa stal ešte vlani v lete.

Podľa policajnej hovorkyne Denisy Bárdyovej mal muž v priestoroch dvora rodinného domu v obci v Komárňanskom okrese chytiť za zadné končatiny psa stredného vzrastu, zdvihnúť ho do výšky a drevenou palicou ho opakovane udierať do oblasti chrbta a hlavy, až kým nedošlo k jeho usmrteniu. „Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné zranenie alebo usmrtenie zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti,“ pripomenula Bárdyová.

Ako doplnila, týranie zvierat je považované za trestný čin a osoba, ktorá sa ho dopustí, môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. „Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne, alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom alebo závažnejším spôsobom konania,“ dodala policajná hovorkyňa.

Zdroj: teraz.sk