Mix 2020. 07. 01.

Unikát regiónu, termálna voda v Patinciach, sa znova teší na svojich návštevníkov

Termálne kúpalisko v Patinciach, ktoré je vďaka svojej osviežujúcej vode obľúbené v regióne, znova otvorilo svoje brány. Kúpalisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Komárna, ponúka okrem obľúbených tobogánov a náučného chodníka aj ďalšie novinky pre návštevníkov.

Najjužnejšie položené kúpalisko na Slovensku ponúka pre návštevníkov 6 bazénov a 3 rôzne tobogány. Generálny riaditeľ Termálneho kúpaliska v Patinciach, Peter Boncsek pripisuje úspech kúpaliska termálnej vode, ktorá je jedinečná v regióne. „Termálna voda, ktorá sa tu nachádza, je veľkým darom od prírody. Vďaka nekonečnému množstvu tejto vody máme možnosť pravidelne meniť vodu v bazénoch, takže návštevníci majú k dispozícii vždy čerstvú a čistú vodu na kvalitnej úrovni,“ hovorí Peter Boncsek.

dav

Kúpalisko v Patinciach, ktoré sa nachádza len 15 kilometrov od Komárna, ponúka okrem bazénov aj zábavu v podobe tobogánového sveta. Ten tvoria tri tobogány: Anaconda, ktorá je dlhá 90 metrov a spadá z výšky 10 metrov, ďalej 6,5 metrov dlhé Kamikaze a rodinný 2,5 metrov dlhý tobogán, ktorá sa počas rokov prevádzky stal obľúbeným najmä medzi najmenšími. Kúpalisko v Patinciach pravidelne zavádza novinky, takže aj tento rok sa návštevníci môžu tešiť na inovácie. Kompletnou rekonštrukciou prešla aj budova prezliekarní. Renovačné práce sa týkali aj interiéru a vonkajška, takže sa nám podarila estetická aj funkčná renovácia. Popritom sa pravidelne snažíme o ďalšie a ďalšie inovácie,“ rozpráva generálny riaditeľ.

Priestory kúpaliska vďaka náučnému chodníku, ktorý sa skladá z troch jazierok, dokonale odrážajú aj miestnu spätosť s prírodou. „Počas posledných rokov kladieme čím ďalej, tým väčší dôraz na spojenie s prírodou. Tak vznikol aj náučný chodník, ktorý sa skladá z troch jazierok. Tomuto nápadu sa minulý rok tešila aj verejnosť, od detí až po dospelých,“ dodáva riaditeľ Peter Boncsek.

dav

Riaditeľ Termálneho kúpaliska v Patinciach pripomenul aj okolnosti spôsobené koronavírusom. I keď sa už viacero opatrení uvoľnilo, na pár vecí si avšak treba dávať pozor. „Pravdupovediac fungujeme podľa známych opatrení. Opatrenia sú už viac-menej odvolané, ale napríklad 2-metrový odstup sa vo veľkom areáli dá veľmi jednoducho dodržať. Jedine fontána s pitnou vodou nie je v prevádzke, ale našim návštevníkom sme vo všetkom inom k dispozícii,“ hovorí na záver Peter Boncsek.

Ceny vstupeniek na kúpalisko ostali bez zmeny, takže vstupenky pre dospelých sú za 6€ a pre deti a návštevníkov po 18:00 sú dostupné za 3€. Deti do jedného roka majú vstup na kúpalisko zdarma. Termálne kúpalisko v Patinciach je otvorené denné od 7:30 do 20:00 a teší sa na svojich nových i starých návštevníkov počas celého leta.