Mix 2021. 12. 13.

Universal maklérsky dom je už 20 rokov elitou v oblasti finančného poradenstva

Rok 2021 priniesol mnoho zmien v životoch nejedného z nás. Jedna vec však ostala aj naďalej stabilná a konštantná aj v tomto roku a tou je odbornosť a fundovanosť agentov spoločnosti Universal maklérsky dom. Istoty a poradenstvo ohľadom poistenia, investícií, úverov, druhého a tretieho piliera môže verejnosť nájsť napríklad aj v obľúbenej komárňanskej pobočke tejto kultovej inštitúcie finančného poradenstva, ktorá tento rok oslávila svojich 20 rokov.

Komárňanská pobočka spoločnosti Universal maklérsky dom sa aj v tomto roku popasovala s obmedzeniami a svojim klientom bola veľkou oporou. Daniel Pálmay, regionálny riaditeľ pobočky v Komárne hovorí, že na finančných agentov sa klienti obracali najmä s otázkami v oblasti poistenia, úverov a dlhodobých investícií. „Našou prácou je byť prítomní a nápomocní vždy, keď to náš klient potrebuje. Sme pri významných udalostiach akými je napríklad manželstvo alebo narodenie dieťaťa, ale poskytneme pomocnú ruku aj pri nešťastiach akými sú nehody alebo, bohužiaľ, aj úmrtie,“ hovorí regionálny riaditeľ o krásach a strastiach povolania finančného agenta.

Pálmay tvrdí, že v aktuálnom roku hovoríme aj o trende nárastu finančnej gramotnosti medzi klientami a o vysokom záujme investičných možností. Aktuálnym trendom v oblasti investovania sú jednoznačne ETF fondy. „Sme bezkonkurenčne najlacnejší v ETF fondoch. U nás hovoríme o maximálnej výške vstupného poplatku v podobe 3% plus maximálne 1% poplatok za manažovanie.“ Pálmay zároveň vyzdvihuje, že v prípade Universal ide o inštitúciu, ktorá ma za sebou bohaté skúsenosti, veď tento rok oslavuje svoje 20. narodeniny!

Komárňanská pobočka spoločnosti Universal chce byť neustále v centre diania a ani naďalej nezaspáva na vavrínoch. Vo svojich kruhoch nedávno Daniel Pálmay privítal novú ženskú posilu v podobe vysoko kvalifikovaných finančných agentiek z oblasti bankovníctva a poisťovníctva.

Bianka Lőrincz Liška pred Universalom pracovala počas 6 rokov ako banková poradkyňa. Už v tom čase mala skúsenosť s maklérskymi spoločnosťami a Universal bola jedna z tých spoločností, ktorá sledovala záujem klienta. Preto sa Bianka začala zaujímať o to, ako by to vyzeralo keby nezastupovala banku, ale priamo klienta. „Do Universalu som sa rozhodla prestúpiť preto, aby som mohla spolupracovať so všetkými bankami a tak nájsť pre klienta dokonalé riešenie na jeho požiadavky,“ hovorí Bianka na úvod. „Keď niekto pracuje pre jednu spoločnosť, tak musí spĺňať určité požiadavky v rámci produktov. Avšak takto, keď vieme spolupracovať s rôznymi inštitúciami, tak vieme vybrať to najlepšie a najvýhodnejšie pre klienta.“

Szabóová Andrea sa rozhodla odísť z najväčšej poisťovne a dať sa na dráhu nezávislého finančného sprostredkovateľa z podobných dôvodov ako Bianka. „Keď som pracovala v poisťovni, tak som klientom vedela ponúknuť len tie produkty, ktoré mala moja spoločnosť v portfóliu. Vďaka Universal môžem spolupracovať s viacerými spoločnosťami. Dobrým príkladom sú povinné zmluvné poistenia, kde sú medzi poisťovňami veľké cenové rozdiely. Rozdiely sú napríklad aj pri poisteniach nehnuteľností alebo životných poisteniach,“ informuje Andrea, na ktorú sa klienti môžu obrátiť aj v nečakaných situáciách, akými sú napríklad havárie. „Vybavujeme aj poistné udalosti, takže klient nemusí nikam chodiť alebo telefonovať. Všetko za neho vybavíme.“

Daniel Pálmay si aj vďaka ďalšej posile všimol nové správanie zo strany klientov. Klienti sú čím ďalej, tým viac zvedaví. Už sa neuspokoja s prvou ponukou, ktorú im poskytne banková alebo iná finančná inštitúcia, lebo vedia aký rôznorodý je trh. Chcú vedieť viac možností a chcú poznať aktuálne trendy, z ktorých si môžu vybrať. Vďaka tomuto zapáleniu aj zo strany klientov dávame, my agenti, maximum do svojej práce,“ dodáva na záver regionálny riaditeľ spoločnosti Universal.

Daniela Pálmayho a jeho odborný tím je možné nájsť na adrese Mederčská 4987/4, v komárňanskom Šeko center. Môžete ho kontaktovať aj na telefónnom čísle +421908761783 alebo na emailovej adrese palmay@universal.sk.