Šport 2015. 02. 23.

Úspešne sme zvládli aj Myjavu!

V sobotu sa v komárňanskej športovej hale uskutočnilo posledné domáce vystúpenie našich volejbalistov pred play-off. Naši chlapci zvládli aj Európou ostrieľané mužstvo z Myjavy a tešili sa z víťazstva 3:1.

Spartak VKP Komárno – TJ Spartak Myjava 3:1 (23, -22, 21, 21)

101 min, rozhodovali: Juráček a Sarka, 250 divákov.

Spartak VKP Komárno: Pělucha 1, Hollý 2, A. Patúc 26, Hinduliak 8, Horník 10, Kišš 2, libero Ľ. Nemec (Demčák 3, Z. Németh 7, Ferencz 0, Demeter 7). Tréner: D. Oravec.

TJ Spartak Myjava: Katona 12, Durec 4, Mlčuch 9, Malina 12, R. Nemec 2, Müller 1, libero Vydarený (Kraisl 6, Konc 2, Porubský 2, Pokopec 7). Tréner: M. Pipa.

V prvom sete si spočiatku mierny náskok vytvorili domáci, no Myjavčania otáčali na 15:12 v ich prospech. Vo vyrovnanom závere setu sa na napokon tešili domáci volejbalisti a využili hneď svoj prvý setbal. Od druhého setu dali obaja tréneri príležitosť všetkých svojim hráčom, čo najprv viac svedčilo hosťom, ktorí si od polovice setu vybudovali náskok, ktorý aj keď Komárňania vyrovnali na 19:19, uhrali vo svoj prospech a vyrovnali stav setov. V treťom dejstve viedlo Komárno už 13:7, no Myjava dokázala vyrovnať na 13:13 a aj sa ujať vedenia 16:14. Domáci výkon však záverom setu gradoval a vyústil až do víťazného tretieho setu. Po vyrovnanom úvode štvrtého setu sa ako prví odtrhli domáci na 9:6 a tento mierny náskok si v podstate udržali až do konca a napokon všetky body zostali doma.

Edmund Németh, poverený vedením Spartak VKP Komárno: „Bol to priemerný extraligový zápas. Podstata bola v tom, aby si zahrali aj hráči z lavičky, keďže v tomto zápase už prakticky o nič nešlo. Teším sa, že sme zápas zakončili víťazstvom. Dalo sa vidieť, že hráči, ktorí dnes nastúpili, hrávajú menej, ale takisto aj Myjavčania urobili podobný krok ako my. Mal som radosť z toho, ako chlapci zvládli tento zápas a podľa mňa sme zaslúžene zvíťazili.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Dnes som dal príležitosť najmä lavičke s tým, že na začiatku nám hrala základná zostava okrem chorého Mračka. Tým, že sme mali toho viac v nohách, dostali príležitosť aj ostatní chalani z tímu. To, čo som chcel, sa nám podarilo, takže tento zápas naplnil ciele v tom, čo som potreboval. “

Už pred týmto duelom bolo jasné, že Spartak VKP Komárno skončí aj po nadstavbovej časti na skvelom druhom mieste, preto do vyraďovacích súbojov vstúpime z výbornej druhej priečky a našim súperom bude VK Slávia Svidník. Predtým nás však ešte čaká posledný zápas nadstavby o 1. až 6.miesto, keď bez stresov a uvoľnene budeme najbližšiu sobotu cestovať k lídrovi do Prešova, kde sa predstavíme o 18.00 hodine proti VK MIRAD PU. Držte našim chlapcom palce, aby sa naladili na vrchol sezóny na jednotku! Komárno, do toho!