Mesto 2015. 07. 04.

Utečenecký tábor na území mesta primátor odmieta

Vedenia mesta odmieta možnosť, že by magistrát zriadil v Komárne tábor pre utečencov. Otázku otvoril na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva nezávislý poslanec Károly Less. Primátor László Stubendek takúto možnosť odmietol. Ešte pred tým ale zástupca primátora Imrich Knirs informoval, že okresný krízový štáb predsa len počíta s takouto alternatívou.

„Zúčastnil som sa zasadnutia krízového štábu, ktoré zvolal jeho okresný predseda. Informoval nás že v prípade vysokého počtu utečencov v našom meste, by sa na ich ubytovanie mohla hodiť budova bývalej poľnohospodárskej strednej školy v Hadovciach,“ informoval I. Knirs. Komárňanským Facebook sa v tom momente začali šíriť poplašné správy.

Pre portál Ahoj Komárno ale jeho slová primátor L. Stubendek poupravil. „Chcel by som upokojiť obyvateľov Komárna. Nedostali sme žiadny príkaz od vyššej štátnej moci ohľadne toho, že v Hadovciach máme otvoriť utečenecký tábor. Zároveň sme si ale vedomí tohto problému, ktorý sa týka celej strednej Európy. Preto sa snažíme problémom predchádzať. Práve preto sme mali aj dnes rokovanie s mestským krízovým štábom,” vysvetlil vo štvrtok.

 

Viac ako 400 Komárňanov už dalo svoje „páči sa mi“ webovej stránke, ktorá protestuje voči umiestneniu imigrantov na územie Komárna. To podľa primátora nie je v tomto momente pripravené prijať ľudí v núdzi a postarať sa o nich. „Sme si vedomí aj toho, že ako do hraničného mesta sa k nám z viacerých bodov môžu dostať prisťahovalci. V prvom rade si vyžaduje väčšiu pozornosť kontrola cestného a železničného mostu, ktoré vedie do Maďarska, ale aj prístavu,“ doplnil primátor Komárna Lászlo Stubendek.

Vyjadrite svoj názor