Región Dél-komárom 2024. 05. 30.

Uvítali novorodencov v Komárome

29. mája sa v Jókai liget konalo tradičné uvítanie novorodencov, kde sa oslavovali mestskí novorodenci a ich rodiny. Od februára sa v meste narodilo 27 detí.

Primátor Dr. Attila Molnárzástupca primátora Bence Vajda a Ádám Turi, predseda Poradného zboru mládeže, pozdravili rodiny na podujatí.

Primátor zdôraznil, že Komárom je obývateľné a milé mesto, kde je dobré mať deti. Samospráva poskytuje každému novorodencovi podporu vo výške 200 000 forintov a pomáha rodinám s množstvom zliav, ako je bezplatná strava v jasliach a škôlkach, podpora pre mladých ľudí pri prvom bývaní a bezplatný program plávania. Okrem toho možno požiadať o bezplatné očkovanie a prvé páry môžu získať mestskú dotáciu vo výške 100 000 HUF. Doktor Attila Molnár zdôraznil, že prioritou je obnova jaslí a škôlok, napríklad čoskoro sa začne s obnovou ihriska Materskej školy Minivár.

Bence Vajda poďakoval rodičom, že si vybrali Komárom za svoj domov, a ubezpečil rodiny o ich trvalej podpore. Ádám Turi predstavil „Komáro vás čaká späť!“ program, ktorý sa snaží podnietiť návrat mladých ľudí do mesta.

Po privítaní dostali rodičia darčekový balíček z Komáromu a mamičky kyticu ruží. Podujatie sa ukončilo hudobným predstavením Évy Mátesz.