Šport 2013. 10. 13.

Úvodný domáci zápas basketbalistov víťazný

Tretie kolo basketbalovej Slovak Sport TV extraligy sľubovalo tuhý súboj medzi vicemajstrom z Komárna a silnou Banskou Bystricou. Domáce hradby Komárna odolali, Obuvníci si tak pripísali svoju druhú výhru z dvoch zápasov v sezóne.

Z vyhratého rozskoku sa tešili domáci hráči. Úvodné body domácich zasmečoval Kenny Hall, kontrovali Žiak a Sokolov. Za stavu 10:10 mal k dispozícii tri trestné hody Maj Kovačevič a tak po viac ako piatich minútach šli do trojbodového vedenia hráči Komárna. Bystričanom sa napriek snahám domácim darilo držať krok. Mohla za to najmä často deravá obrana Obuvníkov. Prvá štvrtina skončila za stavu 24:24.

V druhej časti hry šli do vedenia 34:29 najmä zásluhou trestných hodov hráči Komárna. Premieňali Bilič, aj Myles. Troma bodmi sťahoval Bystričan Žiak, aby po 16 minútach hry vyrovnal na 36:36 Vasilič. Ofenzíva domácich sa potom bez rozohrávača Mylesa zasekla, hostia vsietili ďalšiu trojku a šli do vedenia 36:39 z pohľadu domácich. Na to reagoval domáci tréner Rón oddychovým časom, ktorý jeho zverencov prebral a tí si do konca polčasu vytvorili malý náskok 44:41.

Druhý polčas už nebol taký vyrovnaný. Šoška akciou dva-plus-jeden zvyšoval náskok Komárna na 49:45, Myles pridal ďalšie body a čoskoro stúpal rozdiel k desaťbodovej hranici, na čo reagoval pre zmenu tréner Doušek. Bolo mu to však málo platné, keďže si po Vasiličovom útočnom faule vypýtal technickú chybu Körner. Na konci štvrtiny bolo 67:56.

V poslednej časti hry Bystričania znižovali náskok domáceho celku. Nebránený Kovačevič ešte trojkou zvyšoval na 70:58, zakrátko sa rozdiel vrátil naspäť do jednocifernej podoby. Timeout domáceho tímu za stavu 73:66 ofenzívam oboch tímov skôr uškodil. Hralo sa bez ladu a skladu. Až ku koncu sa rozbehli mužstvá v skórovaní, Bystričania už ale výhru Komárna neohrozili.

Halou tak znelo tradičné Szép volt fiúk, Komárno potvrdilo domácu silu. Potešil najmä výkon v príprave nevýrazného rozohrávača Mylesa, ktorý nasúkal súperovi 22 bodov. Trochu mrzelo, že sa postupne z hry vytratil Kenny Hall, no svetlé chvíľky potešili u Šošku a Biliča.

MBK Rieker COM-therm Komárno – ŠKP Banská Bystrica 82:74 (24:24, 44:41, 67:56)
MBK RIEKER COM-THERM: Myles 22, Hall 12, Kovačevič 12, Šoška 8, Kozlík 3 (Joyner 13, Bilič 12, Szabó 0, Stojanov 0). Tréner: F. Rón.
ŠKP: R. Grznár 26, Körner 12, Vasilič 10, Sokolov 10, Žiak 7 (Vlaič 5, Rendla 4). Tréner: Ľ. Doušek.
TH: 27/24 – 13/7. FAULY: 18 – 23, 5 faulov: 30. Vlaič, 37. Sokolov. TCH: 28. Körner. TROJKY: 4 – 5. 700. Zubák, Karniš, Lamoš, ŠTVRTINY: 24:24, 20:17, 23:15, 15:18.

Záznam zápasu nájdete TU!

Súhrn výsledkov stretnutí 3. kola Slovak Sport.TV Basket extraligy:

SVIT – INTER 89:82 (20:12, 47:35, 60:59)
BK ISKRA: S. Jankovič 19, Channels 16, McNeal 15, L. Jackson 14, Berkis 12 (Z. Novák 4, Míčka 3, Findura 3, Židzik 3). Tréner: D. Solomon.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Graham 23, D. Williams 21, Baťka 14, Starosta 11, Bílik 6 (Bulatovič 5, Harrison 2, Urland 0). Tréner: O. Meleščenko.
TH: 23/17 – 15/12. FAULY: 16 – 18. TROJKY: 10 – 6. 700. Kúkelčík, R. Hricišin, Hančík. ŠTVRTINY: 20:12, 27:23, 13:24, 29:23.

HANDLOVÁ – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 85:57 (19:14, 35:33, 65:40)
MBK BANÍK: Mrviš 16, J. Vojtek 12, Gudzič 11, Štorcel 10, Veličkovič (Haviar 18, P. Vojtek 6, Lozančič 3, Mátych 0, Kiss 0, Ridzoň 0, Galád 0). Tréner: Ľ. Smačko.
BK 04 AC LB: Painter 14, Baldovský 9, Hovaňák 7, Š. Bečarik 7, Sek 6 (Znanec 6, Turan 2, Brutovský 2, Bukowiecki 2, Krajňák 2, Šomšák 0). Tréner: M. Černický.
TH: 12/8 – 31/23. FAULY: 26 – 19, 5 faulov: 21. Lozančič. TCH: 22. Lozančič. TROJKY: 9 – 4. 600. Šarišský, Kovalčík, Matejčík. ŠTVRTINY: 19:14, 16:19, 30:7, 20:17.

PRIEVIDZA – LEVICE 76:67 (18:20, 38:40. 50:61)
BC: Batina 17, Santee 14, Jašš 12, Plannthin 10, Klarič 6 (Guede 13, Lopičič 4, Šurcel 0). Tréner: K. Krajnovič.
BK PATRIOTI: Wright 16, Lockhart 13, Klár 12, Obade 12, Anuna 9 (R. Klein 5, Šimončík 0). Tréner: L. Lutovský.
TH: 24/13 – 30/22. FAULY: 24 – 26, 5 faulov: 39. Santee. TROJKY: 3 – 3. 1700. Brziak, Lukáč, Kiss, ŠTVRTINY: 18:20, 20:20, 12:21, 26:6.

TEXT: Tomáš Kottra