Región Dél-komárom 2024. 06. 12.

Už tent víkend: Tourinform spúšťa nové tematické cyklotúry

V sobotu 15. júna od 10.00 h štartuje špeciálna cyklotúra po pevnostnom systéme v Komárome.

Tamás Proczeller, vedúci kancelárie Tourinform v južnom Komárome, povedal, že prehliadka dáva účastníkom príležitosť spoznať jeden z najväčších súčasných európskych pevnostných systémov.

Tím sprevádza cyklosprievodca, ktorý obohacuje zážitok o zaujímavé príbehy a podrobné vedenie. Prehliadka začína pred kanceláriou Tourinform v Komárome, nasleduje pevnosť Monostor a bašta Dunaj so sprievodcom. Prechodom cez most Monostor sa skupina zastaví pri Bašte 1 a Nádorovej línii, kde nahliadne do sveta opevnení. V Apáli sa bude konať 30-minútová prestávka na obed, kde si môžete dať rýchly obed v bufete,“ program podrobne vysvetlil vedúci kancelárie.

Potom cez nábrežie Váhu pokračujú do Starej a Novej pevnosti a potom na Klapkovom námestí spoznajú historické centrum mesta. Po prechode sa zastavia aj pri pevnosti Igmándi a jazere Rüdiger. Prehliadka končí na radnici, v Csillagerőd, kde účastníkov privíta prehliadka so sprievodcom.

Tamás Proczeller zdôraznil, že ak niekto nemá vlastný bicykel, môže si ho požičať v kancelárii Tourinform. Viac informácií o podmienkach nájdete na stránke kombibike.eu. Upozornil aj na fakt, že hoci na Slovensku sú ochranné vesty a prilby pre mladších ako 15 rokov povinné len mimo mesta, počas túry sa odporúča nosiť ich všetkým. Doplnil, že deti do 14 rokov sa môžu zájazdu zúčastniť len v sprievode.

O účastníckych poplatkoch sme sa dozvedeli, že cena zájazdu je 5 990 HUF pre dospelých, 4 990 HUF pre študentov a dôchodcov a 4 200 HUF pre Komárňanov. Prihlásiť sa môžete osobne, telefonicky v kancelárii Tourinform v Komárome alebo online na varositurak.iranykomarom.hu. Účastnícky poplatok je možné uhradiť na mieste alebo bankovým prevodom vopred a zakúpená vstupenka zahŕňa vstup do dvoch pevností a náklady na prehliadku so sprievodcom.